Terlecki: Jarosław Kaczyński jako premier - rozwiązanie najbardziej naturalne

Jarosław Kaczyński jako premier, to rozwiązanie najbardziej naturalne, ale bierzemy też pod uwagę przekierowanie naszych działań z polityki na gospodarkę; wybór ekipy, która będzie realizować ten plan należy do prezesa PiS i do Komitetu Politycznego PiS - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Terlecki był pytany w czwartek w TVP Info o słowa rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która powiedziała, że przy rekonstrukcji rządu będzie się dobierać kadry stosownie do kierunku zmian i że te zmiany będą nastwione na gospodarkę.

"Rzeczywiście chcemy trochę przesterować kierunek naszych działań. Dotąd koncentrowaliśmy się na sprawach politycznych, prawnych, ustrojowych; teraz czas zająć się gospodarką, a także, skoro osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to powinny one przełożyć się na życie naszych obywateli. To jest cel na następne dwa lata" - powiedział polityk PiS.

Według niego, ten cel "wymaga pewnego przeorganizowania ekipy, która zarządza państwem". "I to zrobimy właśnie teraz, rekonstruując rząd. Natomiast co do szczegółów, nazwisk, konkretów, to nic na ten temat nie powiemy" - zaznaczył Terlecki.

Pytany, czy w partii rozważa się, aby prezes PiS został premierem, Terlecki powiedział: "To jest oczywiście rozwiązanie najbardziej naturalne".

"Ale bierzemy też pod uwagę inne kwestie, także przekierowanie naszych działań z polityki na gospodarkę. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego oczywiście w żaden sposób i w żadnych okolicznościach nie będzie podważona. Natomiast wybór ekipy, która będzie realizować ten plan, należy do niego i do Komitetu Politycznego PiS" - powiedział szef klubu PiS.

Poinformował, że posiedzenie Komitetu Politycznego PiS rozpocznie się w czwartek o godz. 18., a wyjazdowe posiedzenie klubu PiS - o godz. 20. "Będzie podjęta decyzja kierunkowa, nie będzie, myślę, komunikatu dla prasy ze składem przyszłego rządu, z tym musicie poczekać do przyszłego tygodnia" - mówił Terlecki. (PAP)

autor: Wiktoria Nicałek

wni/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 1 tindala

No to już po.
Nadal uważam że Pani Premier miała jeszcze duży potencjał i cała ta sytuacja przypomina trochę dłubanie z nudów przy sprawnym silniku. "coby tu jeszcze ulepszyć panowie ...co by tu jeszcze..". wyśpiewuje chór klakierów. Morawiecki też dobra karta ale po co ją przedwcześnie zrzucać na stół ?????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 9 tindala

Kaczyński wywołuje u wielu silny odruch negatywny. ( Inna sprawa że wyuczony jak u psów Pawłowa). PiS strzeliłby sobie w stopę wysuwająć JK na pierwszą linię. A poza tym co brakuje pani Szydło. Premier w wizerunku medialnym powinien działać łagodząco a nie pobudzać agresję. Czy ktoś w kręgu dworaków JK całkiem postradał rozum ????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 18 nostromo25

Nie cieszysz sie? Z Kaczynskim jest troche jak z Hitlerem. Szczesciem dla swiata bylo, ze zaden zamach na Hitlera sie nie powiodl, bo bez jego glupoty III Rzesza przetrwalaby o wiele dluzej.
Kaczynski tak samo pociagnie pisiorow na dno, mam wielka nadzieje ze zostanie premierem.

! Odpowiedz
1 4 (usunięty) odpowiada nostromo25

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 18 karbinadel odpowiada nostromo25

Postraszą, postraszą, a potem gawiedź odetchnie z ulgą, że jednak Mateusz. A Jarosław nadal będzie się mógł wysypiać do południa

! Odpowiedz
0 6 karbinadel odpowiada karbinadel

A nie mówiłem :)

! Odpowiedz
6 17 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Jeśli premier to tylko Jarosław. Niech mu Bóg dopomoże.

! Odpowiedz
4 14 karbinadel

Oczywiście Jarosław Gowin - mało kto ma tak bogate doświadczenie w różnych rządach i różnych partiach :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil