Ten Square Games warte dwa razy tyle, co CDR w dniu premiery "Wiedźmina 3"

2020-07-06 16:40
publikacja
2020-07-06 16:40
Ten Square Games

Hossa na akcjach polskich spółek gamingowych trwa i już nie tylko CD Projekt może być zestawiany z największymi firmami GPW. Najlepszym przykładem jest Ten Square Games, którego wartość sięga już 4,5 mld zł.

Akcje Ten Square Games drożeją na poniedziałkowej sesji o 7,4 proc. i za jedną trzeba już zapłacić aż 609 zł, choć na debiucie przed dwoma laty te same papiery wyceniano na 62 zł. Spółka urosła zatem już dziesięciokrotnie, co przekłada się również na jej kapitalizacje. Ta przekroczyła właśnie poziom 4,4 mld zł.

Suma ta sprawia, że Ten Square Games nie jest już postrzegane przez pryzmat małej spółki, a 22. największej polskiej firmy na rodzimej giełdzie. Za plecami studia znajdują się takie firmy jak m.in. Bank Millennium (3,8 mld zł), CCC (3,5 mld zł), Energa (3,4 mld zł), Grupa Azoty (3,2 mld zł), czy JSW (2,3 mld zł). Firma jest także piątą pod względem istotności firmą w indeksie mWIG40, a więc na zapleczu WIG20.

Druga siła giełdowego gamingu

Porównywanie branży gamingowej do innych branż, szczególnie starego przemysłu, jest jednak ciężkie. Inwestorzy owszem, wyceniają wyniki, ale sporą część wyceny stanowią nadzieje na dalszy dynamiczny wzrost. Przykładowo za każdą złotówkę zysku Ten Square Games należy obecnie zapłacić na giełdzie 43 zł (tzw. wskaźnik C/Z). Dla WIG-u średnia wynosi 11,9. Tyle że średnie zyski spółek z WIG-u nie rosną tak dynamicznie, jak te prezentowane przez Ten Square.

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W swojej branży Ten Square Games zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem wyceny. Wyprzedza PlayWay'a (3,6 mld zł), wciąż daleko mu jednak do CD Projektu (39 mld zł). W kontekście tego ostatniego warto jednak zauważyć, że Ten Square Games jest obecnie warte dokładnie dwa razy tyle, co CD Projekt w momencie premiery swojego hitu - "Wiedźmina 3". Wówczas, 19 maja 2015 roku, inwestorzy wyceniali CD Projekt na 2,2 mld zł.

Modele CD Projektu i Ten Square Games jednak mocno się różnią. Zyski CD Projektu kumulują się przy premierach dużych tytułów ("Wiedźmin 3", w przyszłości "Cyberpunk 2077"), w przypadku Ten Square wzrost jest mniej skokowy. Spółka działa w obszarze gier mobilnych, gdzie ważniejsze od budowania hałasu wokół samej premiery, jest regularne zwiększanie zasięgów i pozyskiwanie nowych graczy. A z tym Ten Square radzi sobie bardzo dobrze.

Spółka jednej gry

Sztandarową produkcją studia jest gra "Fishing Clash". W samym czerwcu gra wygenerowała 9 mln dolarów przychodów wobec 8 mln dolarów w maju (szacunki Sensor Tower). Ten Square Games poinformowało z kolei w ubiegłym tygodniu, że przychody spółki w drugim kwartale wzrosły do 169,5 mln zł z 94,9 mln zł w poprzednim kwartale i 50 mln zł przed rokiem. Firmie pomaga m.in. fakt, że rynek gier mobilnych nie ucierpiał w czasach pandemii. Wręcz przeciwnie, wydatki na gry mobilne wzrosły w pierwszym półroczu 2020 roku o 21,2 proc. rok do roku

Ryzykiem jest ewentualne spowolnienie tempa wzrostu, wycena pokazuje bowiem bardzo optymistyczne podejście inwestorów do tej kwestii. Samo tempo zależy zaś przede wszystkim od umiejętności przekuwania wydatków marketingowych na nowych graczy. Warto także dodać, że "Fishing Clash" jest i siłą i słabością Ten Square Games. Wyniki spółki są w dużej części uzależnione właśnie od tego jednego tytułu, w II kwartale 2020 odpowiadał on za aż 93 proc. przychodów.

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
langdon25
A co to jest PiS ? - to ci specjaliści od Podpasek i Sarepskiej , ze sternikiem od miliarda aut elektrycznych ?
grzegorzkubik
Mam akcje od początku i popieram PIS. Piszę o tym bo widzę jakie poniżanie jest fanów PIS i ta głupia narracja, że PIS-owcy się na niczym nie znają i są niezaradni.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki