REKLAMA
WEBINAR

Tauron otrzymał 240 mln zł w związku z ugodą zawartą z Rafako

2023-04-25 16:54
publikacja
2023-04-25 16:54

Tauron otrzymał 240 mln złotych z tytułu roszczeń będących konsekwencją nienależytego wykonania przez Rafako kontraktu na budowę bloku 910 MW w Jaworznie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Zawarta pod koniec marca ugoda weszła w życie po spełnieniu ostatniego z warunków zawieszających.

Tauron otrzymał 240 mln zł w związku z ugodą zawartą z Rafako
Tauron otrzymał 240 mln zł w związku z ugodą zawartą z Rafako
fot. Tauron / / Materiały prasowe

Na koncie Tauronu zaksięgowana została cała kwota uzgodniona podczas mediacji.

"Ugoda, będąca wynikiem mediacji prowadzonych przez Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej RP, sankcjonuje rozliczenie i rozwiązanie kontraktu. Na mocy ugody strony rozwiązały kontrakt wygaszając zobowiązania kontraktowe, a także zrzekły się wzajemnie wszelkich roszczeń ponad te, które zostały objęte ugodą. Rafako zwolniło też swoich podwykonawców ze wszelkich zobowiązań, które utrudniały im podjęcie współpracy z Tauron Wytwarzanie" - napisał Tauron w komunikacie.

Jak wskazano, usunięcie wszystkich zidentyfikowanych problemów bloku będzie rozłożone w czasie, ale już widoczne są pozytywne efekty zawartej ugody. Tauron Wytwarzanie nawiązał bezpośrednią współpracę z dotychczasowymi podwykonawcami głównego wykonawcy, co nie było możliwe przed zawarciem ugody.

"Trwa opracowanie planów docelowych rozwiązań projektowych i technicznych, a kwota 240 mln, jaką spółka otrzymała dzięki ugodzie, zapewnia możliwości ich wdrożenia. Pozytywne zakończenie tych prac jest kluczowe dla przyszłej eksploatacji jednostki w najkorzystniejszej konfiguracji i z maksymalną efektywnością" - dodano. 

alk/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
infinityhost
To ile akcji Rafako teraz kupić? Będą mieli kim robić?
slawekkry
z tego wynika że ze strony Rafako, jednak ktoś dał .............. y
simonsoft8
Ta umowa obejmuje Zremb

Powiązane: Konflikt na linii Rafako-Tauron

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki