Klienci Tauronu otrzymują w ostatnim czasie wiadomości o konieczności uregulowania rachunku za energię elektryczną wraz z numerem konta. To oszustwo - ostrzega dostawca prądu.
zgłoszenia od zdenerwowanych klientów o tym, że dostają wiadomości e-mailowe z informacją, że powinni uregulować swoje płatności za energię elektryczną. E-mail ma rzekomo zawierać kwotę do zapłaty i numer rachunku, na który dana suma ma zostać przelana.
- Prosimy nie klikać w link podany w wiadomości ze względów bezpieczeństwa - alarmuje dostawca prądu.
Wiadomość zawiera także link prowadzący do strony ze złośliwym oprogramowaniem, które może zainfekować komputer.
"W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią: 32 606 0 606 (czynna od 7.00. do 20.00)" - informuj Tauron.
Uwaga na phishing – niech was nie zwiedzie kłódeczka
„Zwróć uwagę, czy przeglądarka wyświetla ikonę kłódki” – ta rada często przywoływana w ostrzeżeniach przed fałszywymi stronami nie jest już aktualna. Jak wynika z analizy firmy PhishLabs, niemal połowa serwisów wyłudzających dane korzysta już z bezpiecznego połączenia SSL.
KWS































































