REKLAMA

Tarcza finansowa. Aby skorzystać, trzeba na czas złożyć deklarację VAT

2020-04-21 14:06
publikacja
2020-04-21 14:06

Firma, która chce otrzymać pomoc z tarczy finansowej, powinna w odpowiednim czasie złożyć deklarację VAT - przypomina Ministerstwo Finansów w opublikowanym we wtorek komunikacie.

fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

"Przedsiębiorco! Planujesz skorzystać z programu pomocowego dla firm, które ucierpiały wskutek pandemii, w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)? Złóż deklarację VAT w czasie, który pozwoli na jej przetworzenie i zatwierdzenie przez Ministerstwo Finansów (MF)" - apeluje resort finansów.

Ministerstwo przypomina, że deklaracje: VAT-7 za marzec br. i VAT-7K za I kwartał br. można składać już od 1 kwietnia 2020 r., a deklarację VAT-7 za kwiecień można złożyć już od 1 maja 2020 r.

Wyjaśniono, że z tarczy finansowej PFR mogą skorzystać firmy, których m.in. przychody spadły w związku z COVID-19 po 1 lutego br. o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu roku ubiegłego.

Podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji i jej wysokość, są rejestry publiczne.

Ministerstwo podkreśla, że informacja o obrotach pochodzących z deklaracji VAT, złożona zgodnie ze wskazanymi wyżej terminami i pozytywnie zweryfikowana przez MF, jest niezbędna do otrzymania subwencji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie PFR, dodano.

Autor: Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki