REKLAMA

Tarcza antykryzysowa przychylna właścicielom galerii handlowych

2020-03-30 06:49
publikacja
2020-03-30 06:49

Przepisy tarczy dotyczące galerii handlowych zamiast obniżki czynszów proponują zawieszenie umów najmu na czas epidemii - czytamy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

fot. / / Deutsche Bank

Jak przypomina gazeta, "najważniejszy dla centrów handlowych zapis w tarczy antykryzysowej trafił do Senatu w wersji autopoprawki rządu". "Zamiast wcześniejszego obniżenia o 90 proc. czynszów najemcom, którzy w wyniku ograniczeń epidemicznych nie mogą prowadzić działalności w galeriach, proponuje na ten czas wygaszenie wzajemnych zobowiązań najemców i wynajmujących. Warunkiem skorzystania z tej ulgi dla najemców jest obowiązek przedłużenia zawieszonej umowy o pół roku po zakończeniu epidemii" - wyjaśnia "PB".

W ocenie cytowanego w artykule Andrzeja Tokaja, partnera w kancelarii Penteris, to "krok w dobrym kierunku, bo bardziej proporcjonalnie rozkłada koszty obecnej sytuacji między wynajmujących i najemców centrów handlowych". "Właściciele centrów handlowych mieliby wtedy szansę na choćby częściowe odrobienie strat" - mówi Tokaj.

Dziennik zwraca uwagę, że "obecna wersja artykułu dotyczącego centrów handlowych ma jednak wady prawne". "Zdaniem Andrzeja Tokaja lepszym określeniem niż wygaszenie byłoby zawieszenie świadczeń. Wygaszenie umowy nakazuje bowiem opróżnienie lokalu i zwalnia strony z wzajemnych obowiązków i odpowiedzialności za jego stan" - czytamy.

dap/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
rafa987
A co z "galeriankami: czy im rząd też udzieli wsparcia ? XD
Niebawem w sieci...będzie wysyp anonsów "studentka szuka wsparcia" :)
popaj1
No to czekamy na fale bankructw galeri Handlowych- zadna galeria w kraju nie jest wybudowana za gotowke, zatrudnia zwykle kilkaset osob do obsługi- jezeli przez 3 mce nie otrzyma czynszu od najemcow oglosi bankructwo, a rzad stanie na wysokosci zadania, przejmie dlugi galerii i je znacjonalizuje. Tak wyglada mafia Pisowska.
rafa987
A jak już znacjonalizuje to co z nimi zrobi ? Rozwiń temat.....
loool
Czyli dobrze zarabiający informatyk na B2B z pensją 15000 zostanie zwolniony z ZUS na 3 m-ce a właściciel kiosku ruchu z przychodem 16000 zł ( dochód pewnie 1000zł ) musi już zapłacić ZUS. A właściciel sklepu internetowego zatrudniający 1 osobę który ma 1.000.000 dochodu nie zapłaci także składek ZUS za siebie i Czyli dobrze zarabiający informatyk na B2B z pensją 15000 zostanie zwolniony z ZUS na 3 m-ce a właściciel kiosku ruchu z przychodem 16000 zł ( dochód pewnie 1000zł ) musi już zapłacić ZUS. A właściciel sklepu internetowego zatrudniający 1 osobę który ma 1.000.000 dochodu nie zapłaci także składek ZUS za siebie i za pracownika. A właściciel małego sklepu internetowego bez pracownika z przychodem 16000 zł z czego dochód 500 zł już zapłaci ZUS. Brawo rząd za kolejny nieprzemyślany bubel.
karbinadel
Bubel to jest faktycznie, ale podobnie jak rząd wydajesz się nie odróżniać przychodu od dochodu i odchodów
loool odpowiada karbinadel
A gdzie niby jest ten brak odróżnienie przychodu i dochodu ?? W którym podanym powyżej przykładzie ??

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki