REKLAMA

Tarcza Finansowa 2.0 rozszerzona o 9 kodów, m.in. działalność klubów sportowych

2021-02-02 13:26
publikacja
2021-02-02 13:26
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Rada Ministrów rozszerzyła Tarczę Finansową 2.0 o 9 kodów PKD - poinformował we wtorek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Chodzi m.in. o sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, branżę pralniczą i działalność klubów sportowych - wskazał.

"Na mój wniosek Rada Ministrów rozszerzyła Tarczę Finansową 2.0 o 9 PKD. Wśród nich m.in. sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia, branża pralnicza czy działalność klubów sportowych" - czytamy we wtorkowym wpisie wicepremiera Gowina na Twitterze.

Tarcza Finansowa 2.0. ma umożliwić mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.

W projekcie noweli uchwały ws. Tarczy Finansowej 2.0 rekomenduje się, by program pomocowy rozszerzyć o kolejne działalności gospodarcze - zgodnie z kodami PKD. Po zmianie uchwały mają to być: sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia (46.42.Z), sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach (47.72.Z), nauka języków obcych (85.59.A), działalność klubów sportowych (93.12.Z) oraz pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich (96.01.Z).

Wartość pomocy dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Finansowej 2.0 to 13 mld zł: 6,5 mld zł dla mikrofirm i kolejne 6,5 mld zł dla spółek zatrudniających od 10 do 249 pracowników. Subwencja finansowa PFR będzie miała charakter bezzwrotny po spełnieniu przez przedsiębiorcę określonych warunków. W przypadku mikrofirm spadek obrotów to minimum 30 proc. w okresie kwiecień-grudzień lub w IV kwartale 2020 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kiniaa
Mnie cieszy, że szkoły językowe otrzymały szanse na pomoc z czego skorzystałam, bo przez pandemię, jak ktoś oszczędzał, to właśnie na takich dodatkowych lekcjach, więc spadki miałam ogromne. No ale pomoc jest to i światełko w tunelu widzę.
edwinn
No i w końcu uwzględniono nauczanie języków obcych, bo dobre relacje z pracownikami swoją drogą, ale kolejnej pensji wypłaconej w ułamku już nie zaakceptowali by. No ale może się uda i ureguluje zaległości.
marxs
trzeba być zupełnym tumanem aby z tego korzystać bo po kilku latach jakiemuś PISwsokiemu aparatczykowi na pewno się przypomni że kasa została wykorzystana niezgodnie z tymi z tym i trzeba zwrócić razem z karnymi odsetkami
ps.ja PIStom teraz nawet ręki nie podaję bo obawiam się że ukradną mi palce
marxs
hehe jak PISałem ten post to nie zauważyłem artykułu poniżej który to potwierdza co naPISałem
"Komornicy muszą oddać blisko 38 mln zł z rządowej tarczy"
bankster-kreator
Zamykać biznesy, drukować siano. rozdawać pieniądze. Będzie wszechobecne bogactwo. Mówię wam. "Dobrobyt jakiego jeszcze świat nie widział". To się musi "udać".
killgore
Racja! Nareszcie nikt nie będzie musiał pracować! Vateusz, śmiało, zmieścisz się!

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki