Tablet korporacyjny

Motorola pokazała ET1 - pierwszy tablet z nowej kategorii urządzeń klasy korporacyjnej. Urządzenie zaprojektowane jest pod kątem różnych rynków, w tym dla sektora handlu detalicznego. ET1 oferuje komfort obsługi charakterystyczny dla rozwiązań konsumenckich, będąc jednocześnie urządzeniem klasy korporacyjnej, które obok zwiększonej wytrzymałości posiada opcjonalny skaner kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych, akumulatory wymieniane „na gorąco” oraz zabezpieczone oprogramowanie systemowe. Dla użytkowników dostępne są również akcesoria do zastosowań profesjonalnych, takie jak bezpieczne, wielogniazdowe stacje ładujące.

Tablet ET1, zaprojektowany z myślą o codziennym, intensywnym użytkowaniu, oferuje łączność Wi-Fi. Jest chroniony hasłem, więc może być łatwo współużytkowany i natychmiast przydzielany każdemu pracownikowi zgodnie ze zdefiniowanym poziomem odpowiedzialności i prawami dostępu. Na podstawie informacji o logowaniu kierownicy mogą automatycznie kontrolować i monitorować użycie zaaprobowanych aplikacji i wpływać poprzez to na zwiększenie produktywności. 

ET1

Pracownicy sklepów mogą łatwo i bezpiecznie uruchamiać różnorodne aplikacje opracowane przez partnerów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV), m.in.:

 • Wspomaganie sprzedaży
 • Mobilne punkty kasowe (mPOS)
 • Elektroniczne konsole dla kierowników
 • Zarządzanie planogramami (graficznymi odwzorowaniami przestrzeni sprzedażowej)
 • Lokalizacja towarów

Tablet ET1, działający pod kontrolą specjalnie zabezpieczonej, korporacyjnej wersji systemu operacyjnego Android, zaprojektowano pod kątem całodobowego użytku przez wielu pracowników.

Firmy wykorzystujące przygotowany przez Motorolę zbiór oprogramowania do tworzenia aplikacji –nowa platformę do tworzenia aplikacji HTML5 – mogą teraz szybko i efektywnie opracowywać aplikacje korporacyjne i wdrażać je zarówno w tradycyjnych urządzeniach Windows Embedded Handheld™ oraz urządzeniach Motoroli z systemem Android.

ET1 posiada wytrzymały, 7-calowy ekran kolorowy Gorilla Glass, który zaprojektowano z myślą o aplikacjach wideo i obrazach wyświetlanym klientom placówek handlowych. Ponadto ramkę wokół ekranu można dostosować do marki sklepu.

 • Tablet ET1 oferuje kompleksowy zbiór funkcji i akcesoriów klasy korporacyjnej, m.in.:
 • Trwałą konstrukcję, która wytrzymuje wiele wstrząsów i upadków podczas codziennej eksploatacji
 • Opcjonalny, zintegrowany skaner kodów kreskowych i czytnik pasków magnetycznych
 • Akumulator wymieniany „na gorąco” z podtrzymaniem bateryjnym, które zachowuje dane w pamięci RAM przez 15 minut od wyjęcia głównego akumulatora
 • Jedno- i wielogniazdowe ładowarki tabletów i akumulatorów
 • Kamera z przodu i z tyłu urządzenia
 • Możliwość podłączenia ręcznych skanerów kodów kreskowych, czytników do płatności mobilnych oraz drukarki mobilnej przez łącze Bluetooth
 • Opcjonalny pasek na rękę do komfortowego noszenia przez cały czas pracy
 • Tablet ET1 będzie dostępny z kontraktem serwisowym Service from the Start with Comprehensive Coverage, który obejmuje normalne zużycie, a także przypadkowe uszkodzenia komponentów wewnętrznych i zewnętrznych, pozwalając znacznie zredukować nieprzewidziane wydatki na naprawy.

Tablet ET1 firmy Motorola Solutions będzie dostępny w czwartym kwartale 2011 r.


Cezary Tchorek-Helm/Motorola
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne