TVP zarobiła na mundialu w Rosji ponad 77 mln zł

Łączne przychody związane z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji odnotowane przez Telewizję Polską  wyniosły ponad 77 mln zł, czyli dwa razy więcej niż na poprzednich mundialach w 2010 i 2014 r., poinformował prezes TVP Jacek Kurski.

TVP zarobiła na mundialu w Rosji ponad 77 mln zł
TVP zarobiła na mundialu w Rosji ponad 77 mln zł (fot. Fot. Aleksiej Witwicki / FORUM)

"Odpadnięcie reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Rosji już po fazie grupowej nie wpłynęło negatywnie na przychody TVP z tej imprezy. […] Przychody ze sprzedaży czasu reklamowego wzrosły od tego czasu do 54,027 mln zł, a wpływy ze sponsoringu do 10,488 mln zł, ze źródeł online do 2,899 mln zł, co daje w sumie 67,577 mln zł. Wliczając w to ponad 6,5 mln zł prognozowanych przychodów ze stref kibica oraz 3,543 mln zł związanych z reemisją kanału TVP 4K oraz TVP Sport poza TVP, Telewizja Polska zarobiła na Mundialu w Rosji ponad 77 mln zł, czyli dwa razy więcej niż na poprzednich mundialach w 2010 i 2014 r." - powiedział Kurski podczas konferencji prasowej.

Prezes poinformował też, że po raz pierwszy od 16 lat TVP zanotowała wzrost udziałów widowni wśród wszystkich widzów, co jest odwróceniem długiej tendencji spadkowej.

"Chodzi tutaj zarówno o dane dotyczące poszczególnych kanałów, jak i całej grupy. Kanały Telewizji Polskiej osiągnęły w I półroczu 2018 r. najwyższe wzrosty oglądalności wśród głównych kanałów telewizyjnych w porównaniu do I połowy 2017 r. - TVP1 +2,5 proc., a TVP2 + 4,8 proc., przy ujemnym bilansie Polsatu - 6,6 proc. oraz TVN - 4,7 proc. Wzrósł także w stosunku do I półrocza 2017 r. udział w widowni TVP1 - z 10,1 proc. do 10,4 proc. oraz TVP2 - z 7,8 proc. do 8,2 proc." - wskazał Kurski.

Telewizja umocniła także pozycję największej stacji telewizyjnej w Polsce, notując 3 proc. wzrostu oglądalności (udziały SHR), przy spadkach stacji komercyjnych. Dane te zostały podane na podstawie pomiarów Nielsen Audeince Measurement, które zdaniem prezesa Kurskiego są zaniżone w stosunku do oglądalności obliczanej na podstawie rzeczywistych zachowań widzów (MOR) o około 10 proc. TVP1 ma oglądać na podstawie wyników pomiaru MOR 25 proc. więcej widzów niż programy komercyjnej konkurencji, podał także prezes TVP.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 dyktator_kaczka

To nie ma nic wspólnego w lewicową gospodarką, politycy PIS biorą zwyczajnie do własnej kieszeni, gigantyczne pensje, potężne premie, ogromne opłaty za wizaż byłej premier Beaty Szydło i wiele innych przekrętów które jeszcze nie ujrzały światła.

! Odpowiedz
1 1 dyktator_kaczka

Ta marionetka Kaczyńskiego zapomniała wspomnieć że w dwóch poprzednich finałach Mistrzostwach Świata reprezentacja Polski nie brała udziału. A gdy to weźmie się pod uwagę to wynik 77 mln. jest nie tylko słaby ale wręcz katastrofalnie beznadziejny. Tak działa propaganda PIS nigdy nie mówi prawdy działa podobnie jak propaganda faszystowskich Niemiec za rządów Hitlera.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 18 antypropaganda

W platstikowym tvn i w gazecie sorosa to pewnie już żałoba..... :-)

! Odpowiedz
2 39 prosefor

W tytule piszecie o zysku 77mln a w artykule o przychodzie 77 mln. Uprzejmie informuję szanownego autora że zysk i przychód to nie są pojęcia tożsame.

! Odpowiedz
1 22 karbinadel

Cóż, skoro pan premier (a do niedawna również minister finansów) również zdaje się nie odróżniać przychodu od dochodu, do czego wymagać od skromnych dziennikarzy :)

! Odpowiedz
4 25 pis_po_jedno_zlo

Artykuł nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo wspomina tylko o przychodach, a o kosztach licencji na transmisję od FIFA to już cisza. Na mistrzostwach w RPA zapłacili 40 mln zł, tutaj zapewne sporo więcej. Niestety TVP nie ujawnia tej kluczowej informacji. Kto wie, może nawet stracili, a nie zarobili...

! Odpowiedz
6 12 wujeksasza

To znaczy że stracili 200 mln skrajna niegospodarność

! Odpowiedz
37 16 jarekzbyszek

A ile jeszcze prezes z rakiem trzustki pociągnie? Po sekcie PIS niebawem będzie pozamiatane.

! Odpowiedz
15 87 ajemsajkik

Prezes myli przychody z zyskami. Ciekawe jak wygląda faktyczy zysk po odjęciu kosztów praw do nadawania.
Polsat za euro dał 150 mln, plotki mówią ze tvp zapłaciło 300... Niezły zysk

! Odpowiedz
71 43 camaroooo

Lewactwo wyje z bolu :D :D :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne