REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

TVP chciała oferować własny dekoder, ale nie zdąży

2021-12-02 12:46
publikacja
2021-12-02 12:46
TVP chciała oferować własny dekoder, ale nie zdąży
TVP chciała oferować własny dekoder, ale nie zdąży
fot. DELBO ANDREA / / Shutterstock

Telewizja Polska planowała wypuścić na rynek własny dekoder pozwalający odbierać naziemną telewizję cyfrową w standardzie DVB-T2/HEVC, ale najprawdopodobniej nie zdąży przez brak półprzewodników – informuje serwis wirtualnemedia.pl.

Od II kw. 2022 r. starsze telewizory, by odbierać naziemną telewizję cyfrową w standardzie DVB-T2/HEVC będą potrzebowały dekoderów. Nowy standard pozwoli nadawcom oferować także m.in. telewizję hybrydową HbbTV. To rozwiązanie umożliwi użytkownikom korzystanie z dodatkowych funkcji podczas oglądania telewizji – pozwoli m.in. na dostęp do dodatkowych informacji i statystyk podczas wydarzeń sportowych czy na zakup produktów bezpośrednio z poziomu telewizora.

Z własnym dekoderem do odbiorców postanowiła wyjść Telewizja Polska. Urządzenie miałoby oferować także dodatkowe funkcje – możliwość zatrzymania, odtworzenia od początku lub obejrzenia programu nadanego maksymalnie tydzień wcześniej oraz dostęp do zbioru VOD TVP.

Jak informują „Wirtualne Media” dekoder na razie nie pojawi się w sprzedaży, ponieważ brakuje chipów potrzebnych do jego wykonania. Nie wiadomo nawet, czy TVP zdąży przed wprowadzeniem nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, który zaplanowano na II kw. 2022 r.

Jak wynika z szacunków TVP, odpowiednio nowoczesnego telewizora, który umożliwiłby oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej w nowym standardzie bez konieczności kupowania dekodera nie ma nawet 2 mln polskich gospodarstw domowych.

MKZ

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jpelerj
Czyli przed wyborami suweren nie dowie się, że rząd PIS to cud ? Jeśli tak, to uwierzę, że PIS odpuszcza wybory, bo nie ma pomysłu jak rządzić Polską w ruinie.
grzegorzkubik
Jeśli ktoś chce oglądać telewizję naziemną a ma obecnie albo stary telewizor albo stary tuner, to najtaniej wychodzi go zakup nowego tunera z technologią HEVC. 265. O tym trzeba pamiętać. W prawdzie dziś większość tunerów posiada taki kodek ale warto o tym pamiętać. Telewizja dostosowuje się do wymogów technologicznych.Jeśli ktoś chce oglądać telewizję naziemną a ma obecnie albo stary telewizor albo stary tuner, to najtaniej wychodzi go zakup nowego tunera z technologią HEVC. 265. O tym trzeba pamiętać. W prawdzie dziś większość tunerów posiada taki kodek ale warto o tym pamiętać. Telewizja dostosowuje się do wymogów technologicznych. Będzie lepszy odbiór programów. Ja czekan na tuner z HBBTV. Warto mieć zwłaszcza blok TVP bo tam nie ma reklam podczas filmów i programów.
zenonn
Idealna okazja by pozbyć się starego telewizora.
Przestanie działać, jest argument by wyrzucić, skończyć z oglądaniem bloków reklam i propagandy.
Ileż można zaoszczędzić czasu i pieniędzy.
jan_brys
Kto w ogóle ogląda jeszcze TVP?
Przekazywane tam tzw "informacje" to propagandowa papka partii rządzącej, filmy stare i mało ich leci, publicystyka to dno i tylko wydarzenia sportowe można od czasu do czasu tam obejrzeć.
clochard
Ja po ciężkim dniu lubię sobie włączyć jedynkę o 19:30 na poprawę humoru. Holecka otwiera mi oczy i dowiaduję się w jakim wspaniałym kraju mlekiem i miodem płynącym przyszło mi żyć. Kilka haków na Trzaskowskiego czy Tuska też zawsze się znajdzie ;-)
marszalek2020 odpowiada clochard
Wiadomości - uwielbiam :)
Dobry wybór jak ktoś chce naładować akumulatory po ciężkim dniu pracy :)

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki