REKLAMA

TDJ chce zmian w statutach Famuru, PGO i Zametu, które przyznają mu uprawnienia osobiste

2018-06-07 19:46
publikacja
2018-06-07 19:46

TDJ zawnioskował o wprowadzenie zmian do statutów kontrolowanych przez siebie spółek Famur, PGO i Zamet, które umożliwią zachowanie przez TDJ kontroli, poprzez przyznanie akcjonariuszowi uprawnień osobistych - poinformował TDJ w komunikacie prasowym.

TDJ zgłosił w związku z tym punkty dotyczące zmian w statutach do porządku obrad walnych tych spółek, zwołanych na koniec czerwca 2018 roku.

"TDJ chce pozostać kluczowym inwestorem zarówno w Famur, PGO, jak i Zamet. Zgłaszane zmiany w statutach spółek dają gwarancję kontynuacji przez TDJ dotychczasowej roli długoterminowego i aktywnego akcjonariusza w naszych spółkach" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ.

W ocenie TDJ, każda z trzech spółek, w okresie sprawowania przez TDJ kontroli, miała zapewnione zarówno wsparcie finansowe, jak i wsparcie w zakresie rozwoju organicznego, przeprowadzania akwizycji, ekspansji zagranicznej oraz realizacji strategii.

"Famur, PGO oraz Zamet znacząco zwiększyły w tym czasie skalę działalności, czego dowodem jest istotny wzrost przychodów spółek w tym okresie. Każda ze spółek zrealizowała szereg istotnych akwizycji, wspieranych przez TDJ, które pozwoliły zbudować znaczącą pozycję na rynku" - napisano w komunikacie.

Pod koniec maja 2018 roku należący do Tomasza Domogały TDJ ogłosił nową strategię inwestycyjną na lata 2018-2022, która zakłada m.in. dalszą dywersyfikację działalności, w tym inwestycje w dojrzałe spółki ze skalowalnym biznesem, potencjałem eksportowym i konsolidacyjnym.

Zgodnie z założeniami nowej strategii, TDJ pozostanie kluczowym inwestorem w obecnie kontrolowanych spółkach, niemniej, w zależności od potrzeb inwestycyjnych możliwe będzie, w perspektywie 5-letniej, zmniejszenie udziału w nich do poziomu 20-40 proc., przy założeniu zachowania kontroli. TDJ chce aktywnie wspierać realizację długoterminowych strategii rozwoju spółek portfelowych. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki