T-Mobile Polska zwolni 300 osób

T-Mobile Polska liczy na to, że w kolejnych kwartałach – podobnie jak w III kw. – oszczędności przełożą się pozytywnie na wyniki operatora – poinformował prezes Andreas Maierhofer. W ramach realizowanych zwolnień grupowych T-Mobile Polska ma opuścić - w dwóch etapach - łącznie ok. 300 osób.

(fot. Thomas Pflaum / FORUM)

Zysk EBITDA T-Mobile Polska po uwzględnieniu kosztów leasingu wzrósł w trzecim kwartale o 3,4 proc. rok do roku do 423 mln zł. Prezes podał, że wzrost EBITDA grupy w trzecim kwartale wynikał w znacznej mierze z niższych kosztów - spółka pracuje m.in. nad automatyzacją procesów, zarówno wewnętrznych, jak i tych na styku firma-klient.

„Spodziewamy się, że również w nadchodzących kwartałach widoczny będzie pozytywny efekt, wynikający z obniżenia kosztów” – powiedział prezes podczas konferencji.

Maierhofer podał, że w ramach realizowanych zwolnień grupowych spółka planuje zwolnić ok. 300 pracowników – pierwsza fala zwolnień miała miejsce w październiku, a druga ma być przeprowadzona na początku przyszłego roku. Obecnie w T-Mobile Polska pracuje około 4,2 tys. osób, po redukcji ma być ich mniej niż 4 tys.

Spółka zdecydowała o budowie drugiego data center przy ul. Szlacheckej w Warszawie o powierzchni 3 tys. m kw. Będzie to piąte duże centrum danych T-Mobile Polska.

„Na nasze własne potrzeby potrzebujemy coraz mniej zasobów, ale chcemy uwalniać miejsca dla firm trzecich. W długim terminie chcemy odgrywać ważną rolę na rynku data center w Polsce, w każdym segmencie tego rynku” – powiedział prezes.

Dodał, że grupa nie jest zainteresowania przejęciem wystawionej na sprzedaż spółki ATM.

Operator kończy prace nad modernizacją sieci w Warszawie, a na początku ubiegłego roku chce rozpocząć inwestycje na kolejnych obszarach – docelowo modernizacja ma objąć cały obszar kraju. Proces ma potrwać 1,5-2 lata.

Jak poinformował prezes, T-Mobile Polska nie jest obecnie skupione na przejęciach.

kuc/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 37 cowabunga

Z jednej strony zwalniają, z drugiej rozsyłają oferty pracy przez linkedin. Dziwna ta firma.... Lepiej nie ryzykować zatrudnienia w niej, bo prezes potrafi zmienić zdanie z dnia na dzień.... Stabilizacji to próżno tam szukać

! Odpowiedz
0 5 kjx

Dochodzi jeszcze ciągła presja i stosunkowo niskie zarobki.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.