Szydło na klubie PiS: Będzie wymiana kilku wojewodów

Premier Beata Szydło w sobotę podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS zapowiedziała wymianę kilku wojewodów; mówiła też m.in. o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, nie tylko kadrowych, ale i w zarządzaniu.

Szydło na klubie PiS: Będzie wymiana kilku wojewodów
Szydło na klubie PiS: Będzie wymiana kilku wojewodów (fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Premier, jako priorytety swojego rządu na najbliższe miesiące - według polityków PiS z którymi rozmawiała PAP - wymieniła: reformę służby zdrowia, edukacji i plan Morawieckiego.

Obok premier, na wyjazdowym, zamkniętym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance przemawiali m.in. wicepremierzy: Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W sobotę na posiedzeniu klubu nie był obecny prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wygłosił on przemówienie w piątek.

Rzeczniczka prasowa klubu PiS Beata Mazurek, relacjonując na Twitterze wystąpienie Szydło, napisała m.in., że premier zapowiedziała zmiany w spółkach Skarbu Państwa "nie tylko kadrowe, ale i w zarządzaniu".

"Przed nami dwie poważne reformy: edukacji i służby zdrowia; zgodnie z planem rząd przyjmie też program Mieszkanie plus" - relacjonowała rzeczniczka słowa premier.

Posłowie PiS, z którymi rozmawiała PAP, zwracali uwagę, że premier podkreśliła w wystąpieniu, że rządowi już się udało spełnić wiele obietnic i że należy się chwalić nie tylko programem "Rodzina 500 plus", ale także innymi projektami. Wymieniła m.in. reformy wymiaru sprawiedliwości.

Szydło, jak dowiedziała się PAP, nie nawiązywała do zmian personalnych w rządzie, powiedziała jedynie, że z błędów będą wyciągane wnioski. Mówiła też o planach reformy emerytalnej, przypominając, że obniżenie wieku emerytalnego, to jedna z najważniejszych obietnic PiS i musi być ona zrealizowana.

Mazurek zapewniła w rozmowie z PAP, że na posiedzeniu klubu nie było żadnej dyskusji o planowanych zmianach w rządzie, o których informowała w piątek Szydło. Premier powiedziała tylko, że będą zmiany w spółkach Skarbu Państwa i że to będą nie tylko zmiany kadrowe, ale także zmiany w zarządzaniu - zaznaczyła.

Niektórzy ludzie w spółkach Skarbu Państwa na pewno nie mogą spać spokojnie po słowach premier - ocenił w rozmowie z PAP jeden z polityków PiS.

Inny polityk PiS powiedział PAP, że część posłów była zawiedziona, że premier nie przedstawiła harmonogramu zmian w rządzie.

"Premier mówiła w piątek do milionów słuchaczy o zmianach w rządzie, oczekiwaliśmy, że w sobotę premier przynajmniej powie, kiedy tych zmian można się spodziewać, nie było jednak takiego tematu. Pozostał pewien niedosyt, zostaliśmy potraktowani w tej sprawie trochę niepoważnie" - powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Premier przekazała posłom informację, że rozmawiała na temat pracy wojewodów z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem. Podkreśliła, że praca nie wszystkich wojewodów jest dobrze oceniana, dlatego też przynajmniej dwóch wojewodów straci w najbliższym czasie swoje stanowiska.

Według rozmówców PAP, premier mówiła, że dwóch wojewodów jest pewnych do wymiany, ale jednocześnie zastrzegła, że inni wojewodowie też nie mogą spać spokojnie; nie podała jednak żadnych szczegółów.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki mówił m.in., że nie należy się koncentrować na statystykach, lecz na wsparciu małych i średnich firm. Przedstawił też proponowane przez ministerstwo rozwiązania.

Szefowa MEN Anna Zalewska - jak relacjonowali posłowie - mówiła o przygotowaniach do reformy systemu edukacji; zapewniła, że reforma jest dobrze przygotowana.

Mazurek powiedziała PAP, że dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie klubu PiS było bardzo udane. Przekonywała, że po rozmowach w Jachrance, Prawo i Sprawiedliwość będzie silniejsze i bardziej zmobilizowane przez zmianami, które będą wprowadzane w Sejmie. "W sposób rzeczowy i syntetyczny premier Szydło powiedziała o tym, co już zrobiliśmy i zasygnalizowała to, co w pierwszej kolejności przed nami, czyli dwie trudne reformy - zdrowia i edukacji" powiedziała Mazurek.

Jak dodała, premier mówiła też o ulepszaniu współpracy między zapleczem rządowym a klubem PiS, tak aby ta współpraca była jeszcze lepsza niż dotychczas.

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance trwało od piątkowego popołudnia. W piątek wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas tego spotkania, że musi być odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

"Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Aby marzyć o kolejnych zwycięstwach, musimy ciężko pracować" - mówił prezes PiS, cytowany na Twitterze w piątek przez wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego.(PAP)

ago/ mrr/ tgo/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~lordwóder

...rządowi już się udało spełnić wiele obietnic i że należy się chwalić nie tylko programem "Rodzina 500 plus", ale także innymi projektami.....
Projektami ? to już projekt jest sukcesem? proponuję projekt podboju innych galaktyk ,piękne?
A tak poważnie , jedyny konkret który padł na tym spędzie to fakt że nikt nie może spać spokojnie. Strach się bać...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~lewicolewica

tak będą pomnażć te "projekty plus" jak króliczki z kapelusza, a potem będzie boom i wszystko pęknie jak bańka mydlana, bo się okaze, ze już 2017 nie bedzie nawet na 500+ i trzeba będzie podnieść Vat na 27%

! Odpowiedz
1 10 ~nicnietrwawiecznie

Brocha pomódl się już teraz do Boga gorąco, żebyś znalazła jakąkolwiek pracę po tym jak ciebie wymienią...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 8 ~glon

Jako nowe swinie przy korycie nie bedziemy jesc byle czego w ramach reformy TKM i woli suwerena. Zgadza sie ze osmiuorniczki za 12 zeta byly skalndalem jak to ze robimy l... amerykanom, ale my za to to lubimy wpie... c szynke i kotlety z czarnych swin iberyjskich. viva pilslam bo nikt nam teraz nie zarzuci ze wykazujemy murzynskows i nie nie dbamy o dobrze zarzadzane panstwo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~PLanktON

http://natemat.pl/190577,przy-tym-osmiorniczki-to-szczyt-skapstwa-panstwowy-fundusz-wydal-40-tysiecy-na-wyjazd-do-ministra-szyszki

! Odpowiedz
1 4 ~opty

...to może też wojewódzkiego wyautowac .....

! Odpowiedz
0 5 ~rer

"inni wojewodowie też nie mogą spać spokojnie"
Ostrożni to będą na pewno ale czy kreatywni, niezależni odważni w działaniu?

! Odpowiedz
8 2 ~żart

Będzie wymiana kilku wojewodów (Smrodów).
Za dużo "pierdzą " w stołki.
Premier nie lubi ich "zapachów".
Kobiety lepiej "smrodzą" (perfumami).

! Odpowiedz
2 6 ~edd

żart poniżej poziomu dna...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil