REKLAMA

Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

2016-09-27 10:40
publikacja
2016-09-27 10:40
Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie
Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie
/ YAY Foto

Szwedzka firma Assa Abloy wytwarzająca zabezpieczenia elektromechaniczne do drzwi otwiera oddział badawczo-rozwojowy w Krakowie. Planuje zatrudnić w nim około 60 specjalistów.

Oddział zlokalizowany jest na terenie podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabierzowie. Inżynierowie w nim pracujący będą odpowiedzialni za prace badawczo-rozwojowe nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu.

Jak poinformowała we wtorek Joanna Skalbaniok, dyrektor marketingu polskiego oddziału Assa Abloy, nowa inwestycja w Krakowskim Parku Technologicznym to jeden z elementów polityki rozwoju, którą firma sukcesywnie wdraża od ponad 10 lat. Ambicją firmy jest osiągnięcie pozycji najbardziej innowacyjnej firmy w swoim segmencie i roczny wzrost rentowności na poziomie 10 proc - zaznaczyła przedstawicielka inwestora.

Reklama

Dodała, że urządzenia zabezpieczające drzwi produkowane przez Assa Abloy znajdują zastosowanie na całym świecie, w tym także w Polsce, np. w gmachach Sejmu i Senatu, Giełdy Papierów Wartościowych czy warszawskim metrze.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Assa Abloy Group rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Dziś jej produkty dystrybuowane są do ponad 70 krajów, a liczba pracowników szybko zbliża się do 50 tysięcy. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników.

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie ponad 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy.

Po ostatnim rozszerzeniu SSE o 159 hektarów w kwietniu tego roku całkowity obszar SSE wynosi blisko 867 ha. Podstrefy znajdują się w 30 gminach, położonych na terenie woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.(PAP)

rgr/ jzi/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Mexico
Przyciągnełą ich do nas tania siła robocza specjalistów i brak podatków w SE. Nie ma wiec byc z czego dumnym. Produkcja i tak odbywac sie będzie gdzie indziej w stabilnym ekonomicznie kraju bo centrum badawcze można zamknać z dnia na dzień, a fabryki już nie.
~Eldunari
To dowód że normalni ludzie ufają Polskiej demokracji obecnie tworzonej przez PIS , i mają w d...e straszenie faszyzmem przez kodofilów gejów i postsowietów, no i żydów z GW na czele .
~StanRS
W Szwecji przestępczość i gwałty lawinowo rosną, to firma z perspektywami. A że coraz większe zagrożenie, to firmy ze Szwecji powoli się ewakuują w bezpieczniejsze regiony.
~niepelnosprawny_org
chwała Bogu, dosc dobra firma, raczej nie bedzie skapic na wynagrodzenia....
~away
Wszystkie "dobre firmy" mające oddziały w Polsce skąpią na wynagrodzeniach.
~zez
"centrum badawczo-rozwojowe" firmy która produkuje zabezpieczenia do drzwi... niezły żart, co dalej, centrum-badawczo rozwojowe firmy produkującej gwoździe i okucia?
~ab
Chociażby podkładki – istotne byśmy przestali być krajem montowni i wytwarzali większą wartość dodaną. CBR to podstawa rozwoju, niezależnie w jakiej branży.
~zez odpowiada ~ab
jak zwykle znajdzie się jeden który nic nie rozumie - co może "badać i rozwijać" firma która produkuje elementy drzwi? To jest tak prosta technologia, że od 50 lat nic nowego nie wymyślono, bo to nie ma sensu!
~ab odpowiada ~zez
Teza znawcy „od 50 lat nic nie wymyślono” w okuciach.
Poczytaj trochę o technologiach materiałowych.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki