REKLAMA

Szwed o 14. emeryturach: Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł

2020-08-27 07:07
publikacja
2020-08-27 07:07
Szwed o 14. emeryturach: Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł
Szwed o 14. emeryturach: Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł
fot. Andrzej Hulimka / / Forum

Czternasta emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury. Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł brutto w przyszłym roku - powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w rozmowie z czwartkowym "Super Expressem".

"SE" przypomina, że w maju przyszłego roku emeryci otrzymają trzynaste świadczenie w wysokości minimalnej emerytury. Trwają także prace nad ustawą, która ma umożliwić wypłatę w listopadzie 2021 r. również czternastych emerytur dla tych seniorów, których świadczenia są niższe niż 2900 zł brutto (przy wyższym świadczeniu "czternastka" będzie zmniejszana według zasady "złotówka za złotówkę").

"Czternasta emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury. Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł brutto w przyszłym roku. I nie można wykluczyć, że jeśli możliwości budżetowe i finanse pozwolą, to emeryci co roku będą mogli skorzystać z czternastej emerytury" - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.(PAP)

ozk/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kiniaa
W obliczu niskich emerytur jedyne co można zrobić to samemu zadbać zawczasu o dodatkowe finanse. Tu ppk wydają się najrozsądniejsze, bo razem z pracodawcą można zyskać więcej niż odkładając samemu
samsonn
mimo ze mam 63 lata to jednak mysle jakby stad wyjechac - A DURNIOW KRETYNOW IMBECYLI ZOSTAWIC !!!!!
antykomuch
rozdawajcie tak dalej, Wenezuela coraz bliżej

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki