REKLAMA
NIE PRZEGAP

Szwecja: Urząd do spraw Migracji zadłużony wobec gmin

2016-08-28 07:19
publikacja
2016-08-28 07:19
Szwecja: Urząd do spraw Migracji zadłużony wobec gmin
Szwecja: Urząd do spraw Migracji zadłużony wobec gmin
/ YAY Foto

Szwedzki Urząd do spraw Migracji ma ogromne długi wobec gmin, które przyjęły uchodźców. Jak szacuje Związek Gmin Szwecji, chodzi o miliardy koron. Na przykład zadłużenie wobec 33 gmin w położonej na południu kraju Skanii wynosi około dwóch miliardów koron, czyli ponad 900 milionów złotych.

Jak powiedziała szwedzkiemu radiu publicznemu Annika Wallenskog z działu finansowego Związku Gmin Szwecji, przysparza to gminom wielu problemów. Oznacza to bowiem, że gminy muszą same wykładać pieniądze. Wiele z nich kontaktowało się z Urzędem do spraw Migracji żądając wypłaty zaległych środków. A przedstawiciel jednej z nich poinformował mnie, że gmina zatrudniła prawnika, który ma zbadać możliwość posłużenia się komornikiem wobec państwa.

Zadłużenie Urzędu do spraw Migracji w stosunku do gmin ma związek z ogromną falą uchodźców,. która dotarła do Szwecji w zeszłym roku oraz ze skomplikowanymi procedurami finansowania. Władze pracują nad ich uproszczeniem, ale nie stanie się to wcześniej niż styczniu.

W ubiegłym roku w Szwecji złożono 163 tysiące wniosków o azyl. Byłoby ich zapewne więcej, ale we wrześniu Szwecja przywróciła kontrole na swoich granicach ze względu na - jak wyjaśniono - poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego związane z przemieszczaniem się nielegalnych migrantów.

Liczba ludności Szwecji wynosi obecnie ponad 9 milionów 900 tysięcy. W przyszłym roku ma przekroczyć 10 milionów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/sverigesradio.se/wł./dabr

Źródło:IAR
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~rtg
Szwedzi coraz powszechniej odmawiają płacenia podatków. Wysokie podatki były akceptowane przez Szwedów ponieważ w zamian otrzymywali wysokiej jakości usługi i świadczenia. Teraz to znika. Pracują na imigrantów zarobkowych z Azji Azji i Afryki. Ni cóż skoro wybrali premiera pi zawodowce..... to mają.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki