REKLAMA

Szwajcaria: od października dozwolone będą imprezy na ponad tysiąc osób

2020-08-12 15:50
publikacja
2020-08-12 15:50
yayfoto

Rząd Szwajcarii poinformował w środę, że od 1 października dozwolone będą tam imprezy z udziałem ponad 1 tys. osób, ale pod warunkiem, że ich organizatorzy dopilnują zachowania reguł bezpieczeństwa sanitarnego i otrzymają zezwolenia od władz regionalnych.

Władze federalne podkreśliły w komunikacie, że chcą "ostrożnie zezwolić" na rozluźnienie reżimu związanego z pandemią koronawirusa, "biorąc pod uwagę interesy klubów sportowych i ośrodków kultury". Zamierzają jednak pilnować, aby sytuacja epidemiczna w kraju nie pogorszyła się.

Rząd wprowadza też od 15 sierpnia nakaz noszenia maseczek w samolotach. Od początku lipca w całej Szwajcarii ponownie obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w pojazdach komunikacji publicznej. Ponadto niektóre kantony, w tym genewski, rozszerzyły ten obowiązek na sklepy.

Organizowanie imprez z udziałem ponad 1 tys. osób jest zakazane od 28 lutego. Jesienią władze regionalne, zanim wydadzą zezwolenia na większe imprezy, będą musiały wziąć pod uwagę, jak skuteczne jest w ich regionie lokalizowanie osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi koronawirusem oraz jak szybko rozprzestrzenia się tam epidemia.

Pod koniec lipca w Szwajcarii nastąpił znaczny wzrost liczby nowych infekcji koronawirusowych. (PAP)

fit/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki