REKLAMA

Sztab wyborczy prezydenta Trumpa krytykuje słowa Bidena o Polsce

2020-10-21 05:25
publikacja
2020-10-21 05:25
fot. Olivier Douliery / dpa

Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia - przekazał PAP w oświadczeniu sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa.

Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA, odnosząc się w czwartek do polityki zagranicznej prezydenta Trumpa, który w nadchodzących wyborach ubiega się o reelekcję, wypowiedział się krytycznie m.in. o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech.

"NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie (...)" - powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii. Następnie dodał, że prezydent Trump wspiera "zbirów na świecie".

"Joe Biden ponownie jest wyraźnie zdezorientowany, gdyż Polska i Węgry to wolne, demokratyczne państwa, pracujące nad reformą instytucji o komunistycznej spuściźnie. Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie wspominając o obrazie dla Amerykanów polskiego pochodzenia” - ocenił sztab Trumpa w oświadczeniu przekazanym PAP.

Dokument, który przesłała rzeczniczka kampanii Courtney Parella, stwierdza, że oskarżania wobec prezydenta o "wspieranie zbirów" jest "całkowicie obłudne", gdyż "sam Biden powiedział, że wróci do starej polityki (Baracka) Obamy, polegającej na rozpieszczaniu brutalnych reżimów, takich jak na Kubie i Wenezueli". "Prezydent Trump zajmował zdecydowane stanowisko przeciwko opierającym się na ucisku socjalistycznym dyktatorom przez cały okres sprawowania urzędu i będzie to kontynuował po uzyskaniu reelekcji" - czytamy w oświadczeniu.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
itso_cyca_cytater
ha Trump się zemną zgodził lol pawi taniec

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=cWXrlJtBsqA
źródło: https://piekielko.com/etniczne/taniec/chinski-taniec-ludowy
ajwaj
Slowa krytykuja,
choc nie wiedza gdzie Europa, tym bardziej gdzie Polska

Mocarstwa Baltyckie wrzucili do Jugoslawii np.
ajwaj
Wiedza za to na ile Polske skroic
> Act 447
ajwaj odpowiada ajwaj
Bo kase kal-boje potrzebuja > znowu
___________
""Myśliwiec US Navy FA-18E Super Hornet spadł we wtorek w Kalifornii w wypadku lotniczym, z Bazy Marynarki Wojennej USA Lemur

"Samolot FA-18E Super Hornet rozbił się z Bazy Sił Powietrznych Lemur podczas rutynowego lotu szkoleniowego w Górnej Dolinie,
Bo kase kal-boje potrzebuja > znowu
___________
""Myśliwiec US Navy FA-18E Super Hornet spadł we wtorek w Kalifornii w wypadku lotniczym, z Bazy Marynarki Wojennej USA Lemur

"Samolot FA-18E Super Hornet rozbił się z Bazy Sił Powietrznych Lemur podczas rutynowego lotu szkoleniowego w Górnej Dolinie, na południe od Bazy Morskiej Jeziora Chana".""

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki