REKLAMA

Szłapka: Programy społeczne powinny bardziej skupiać się na osobach pracujących

2020-02-26 16:09
publikacja
2020-02-26 16:09

Małgorzata Kidawa-Błońska nie kwestionuje programów społecznych; to co zostało dane, nie może być odebrane - oświadczył w środę rzecznik sztabu kandydatki PO na prezydenta Adam Szłapka. Dodał, że programy społeczne powinny bardziej skupiać się na osobach pracujących, dawać im wsparcie i motywację.

fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

W środę na konferencji prasowej wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że kandydatka PO na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska "znana jest z niechęci do programów społecznych". Podczas konferencji zaprezentowano również wypowiedź Kidawy-Błońskiej z poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Piaseczna, gdzie stwierdziła, iż "ludzie, którzy pracują czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś niepracujący jest wspierany". "Oni zamykają się w swych domach, a nie pracują. Taki przykład dają swoim dzieciom. To jest kolejne pokolenie, które będzie wychowywane dokładnie w taki sam sposób" - mówiła Kidawa-Błońska.

Do wypowiedzi kandydatki PO odniósł się rzecznik sztabu starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, Adam Bielan, który ocenił słowa Kidawy-Błońskiej jako "szokujące". "To olbrzymia pogarda dla wszystkich tych, którzy korzystają z programów społecznych realizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy" - stwierdził.

Rzecznik sztabu kandydatki PO na prezydenta Adam Szłapka powiedział PAP, że zaprezentowana wypowiedź była "wyrwana z kontekstu". Tłumaczył, że słowa Kidawy-Błońskiej były cytatem z rozmów z Polakami, przeprowadzonych podczas wyborczych spotkań. "Nikt nie kwestionuje słuszności programów społecznych, tego, że Polacy otrzymują +500 Plus+. Programy, które zostały już przyznane nie mogą być odebrane" - zaznaczył Szłapka.

"Uważamy jednak, że wszystkie pracujące osoby powinny mieć dodatkowe wsparcie i motywację do pracy" - dodał. "Programy społeczne powinny bardziej skupiać się na osobach pracujących" - zaznaczył rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej. Ocenił, że jest wiele grup społecznych pomijanych przez PiS. "Nikt nie kwestionuje programów społecznych wprowadzonych przez PiS, jednak uważamy, że ta partia absolutnie lekceważy osoby pracujące, którym należy się większe wsparcie i dodatkowa motywacja" - podkreślił Szłapka. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki