Szijjarto: Ataki na Węgry pogłębiają kryzys w Europie

Ataki na Węgry bardzo pogłębiają kryzys w Europie - oświadczył w środę szef MSZ Węgier Peter Szijjarto, odnosząc się do słów szefa dyplomacji Luksemburga Jeana Asselborna oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Szijjarto: Ataki na Węgry pogłębiają kryzys w Europie
Szijjarto: Ataki na Węgry pogłębiają kryzys w Europie (YAY Foto)

Asselborn we wtorkowym wydaniu niemieckiego dziennika "Die Welt" wystąpił z postulatem przynajmniej czasowego wyłączenia Węgier z Unii Europejskiej ze względu na politykę ich władz. W środę zaś ta sama gazeta opublikowała wywiad z Schulzem zatytułowany "Niektóre państwa chcą tylko brać i nic nie dawać", w którym ten wspomina m.in., że węgierski premier Viktor Orban apeluje o "kontrrewolucję kulturalną".

"Asselborn na próżno temu zaprzecza, ale przypuścił przeciwko Węgrom podły atak" oświadczył w środę Szijjarto.

Jak ocenił minister, z powodu obrony przed zagrożeniami związanymi z nielegalną imigracją Węgry są atakowane także wewnątrz Unii Europejskiej.

"Jeana Asselborna i Martina Schulza nie interesują Węgry i w istocie nie interesuje ich też państwo prawa i demokracja", a tylko to, by do Europy przybyło jak najwięcej nielegalnych imigrantów - powiedział Szijjarto. Według niego obaj politycy nazywają "kontrrewolucyjnym" i "stojącymi na zewnątrz europejskich wartości" taki naród, który powstał przeciwko swoim ciemiężcom i przelał za wolność własną krew.

Zarzucił im też, że "jeśli ktoś mówi co innego niż oni, to go wykluczają i piętnują".

"To nie do przyjęcia, to nie jest europejskie zachowanie" oznajmił Szijjarto, dodając, że "rząd węgierski zrobi wszystko, by Europa nie podążała dalej w tym kierunku".

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ ulb/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 0 ~Chipek

Ten proputinowski narodek powinien posiedzieć w "czyśćcu" dopóki nie pozbędzie się antyeuropejskiego nastawienia. Nie można kochać Putina i brać dotacje z UE.

! Odpowiedz
1 3 ~silvio_gesell

Lepiej kochać Putina i brać od Merkel niż nienawidzić wszystkich wokół.

! Odpowiedz
1 0 ~stefka

mE...o obs...a

! Odpowiedz
0 0 ~szkoda_mi_was odpowiada ~stefka

wszyscy jesteście popiep..eni, ale stefka jest dodatkowo obs...a
Amen.

! Odpowiedz
2 7 ~mnm

Brawo Madziarzy!

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 5 ~tindala

Gorącym głowom przypominam że gdy Rosja brata się z Niemcami to Polska ma do tyłu. Dzięki UE i napływowi kolorowych Niemcy są zneutralizowane politycznie. Tym samym nie grozi nam historyczne rosyjsko-niemieckie imadło. I daje czas ( oby dobrze wykorzystany) na wzmocnienie Polski.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 5 ~PATRYJOTA

Unia sie konczy i to jest pewne i zostaly na nowo karty w Europie pomieszane i zaczyna sie rozdawanie....Niemcy widza ze to nie po ich mysli idzie i za wszelka cene chca zapobiedz procesowi rozkladu UE ale to jest nie mozliwe i zobaczymy co bedzie za kilka lat ...mysle ze beda 3 obozy w Europie ..1 oboz Niemcy,Francja,Wlochy Benelux i Luxemburg..2 oboz Grecja,Portugalia,Hiszpania i 3 oboz to kraje Polska,Wegry,Czechy,Slowacja,Bulgaria,Rumunia,Estonia,Litwa..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~razdwa

hehe uśmiałem się z twoich wypocin

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil