REKLAMA

Szefowie MSZ Francji i Niemiec apelują do Kijowa w sprawie reform

2016-02-21 22:59
publikacja
2016-02-21 22:59

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec apelują do ukraińskich władz o przyspieszenie reform. Frank-Walter Steinmeier i Jean-Marc Ayrault publikują artykuł na ten temat w poniedziałkowym wydaniu Frankfurter Allgemeine Zeitung. W poniedziałek udają się też do Kijowa.

Szefowie MSZ Francji i Niemiec apelują do Kijowa m.in. w sprawie korupcji / YAY Foto

Ministrowie chwalą postępy ukraińskich władz, ale wzywają do większego zaangażowania w reformy, a szczególnie w walkę z korupcją. Podkreślają przy tym, że "wszystkie siły polityczne i ekonomiczne" powinny brać w tym udział. Frank-Walter Steinmeier i Jean-Marc Ayrault dodają, że rządzący powinni być "wierni duchowi Majdanu". Odnoszą się do zakończonej 2 lata temu rewolucji godności, która doprowadziła do ucieczki ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Dwudniowa wizyta ministrów spraw zagranicznych przypada w czasie, gdy na Ukrainie pogłębił się kryzys polityczny: rządząca większość się rozpada, rząd ma niskie poparcie społeczne, a przy tym oligarchowie, którzy w dużym stopniu mają wpływ na władze, nie chcą zmian w Radzie Ministrów.

IAR/afp/pp/to/

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki