REKLAMA

Szef MSZ Włoch: Zagraniczni turyści i inwestorzy mogą przyjeżdżać bez obaw

2020-02-27 11:47
publikacja
2020-02-27 11:47

Minister spraw zagranicznych Włoch Luigi Di Maio powiedział w czwartek, że zagraniczni turyści i inwestorzy mogą bez obaw przyjeżdżać do tego kraju. Potępił rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat Włoch, bo - jak dodał- szkodzą one ich reputacji.

/ fot. Yara Nardi / Reuters

Szef MSZ wraz z ministrem zdrowia Roberto Speranzą odwiedzili siedzibę stowarzyszenia prasy zagranicznej, by poinformować korespondentów światowych mediów o sytuacji w związku z szerzeniem się koronawirusa.

Di Maio mówił o tym, że koronawirus szerzy się na bardzo ograniczonym obszarze i dlatego nie można odradzać przyjazdu do Włoch.

Dotyczy, jak wyjaśnił, "0,2 procent terytorium w Wenecji Euganejskiej i 0,5 proc. w Lombardii, co oznacza 0,1 obszaru kraju" - oświadczył szef dyplomacji.

"Nasze dzieci w większości chodzą do szkoły, a tak długo, jak chodzą, cudzoziemcy mogą przyjeżdżać jako turyści i inwestorzy" - zapewnił.

Luigi Di Maio zapowiedział, że władze w Rzymie będą codziennie informować rządy innych państw i ambasady na temat przebiegu kryzysu.

"Pomóżcie nam przekazywać prawdziwe informacje" - apelował do przedstawicieli prasy zagranicznej.

Minister wyraził ubolewanie, że za granicą krąży "wiele błędnych informacji, które wyrządzają wielką szkodę gospodarce i reputacji Włoch".

"Przeszliśmy od epidemii do infodemii" - ocenił Di Maio, tak nazywając serię fałszywych wiadomości o sytuacji we Włoszech.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki