Szef KGB: Służby zapobiegły zamachowi na Cichanouską

2020-08-10 19:48
publikacja
2020-08-10 19:48
fot. Natalia Fedosenko / TASS

Przewodniczący białoruskiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Waler Wakulczyk oświadczył w poniedziałek, że służby te zapobiegły zamachowi na kandydatkę w wyborach prezydenckich Swiatłanę Cichanouską, główną rywalkę prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Wakulczyk powiedział, że ze sztabu Cichanouskiej służby otrzymały informację o obawach o życie kandydatki. "Wcześniej wydział MSW ds. walki z ekstremizmem również przechwycił informację, iż potrzebna jest +ofiara sakralna+. Człowiek, który ją wysłał, został już zidentyfikowany i zostanie w najbliższym czasie zatrzymany" - powiedział szef KGB.

Zapewnił, że na polecenie Łukaszenki wysłano 120 osób, by ochraniały sztab Cichanouskiej.

Wcześniej w poniedziałek Łukaszenka wspomniał, iż sztab kandydatki musiał zostać objęty ochroną, bowiem - jak oświadczył - "gdyby jednej z nich lub jeszcze komuś, nie daj Bóg, odcięto głowę, to musielibyśmy to z siebie zmywać latami".

Z kolei sztab Cichanouskiej zapewnił, że nie zwracał się o ochronę podczas niedzielnych protestów.

Nie wiadomo, gdzie aktualnie przebywa Cichanouska.

Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_who_has_time
Zamach to jest na demokracje irytująca jest bierność demokratycznych państw w sąsiedztwie Białorusi. Myślą ze to w ich interesie consensus są w błędzie miejsce Białorusi jest UE. W interesie Litwy Ukrainy Polski i Rosji jest wolna i bogata Białoruś a nie czarna dziura pośrodku Słowiańskiej ziemi. :)

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki