REKLAMA
WEBINAR

Szef Google został zhakowany

Marcin Hołubowicz2016-06-27 12:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-06-27 12:25

Szef Google Sundar Pichai padł ofiarą hakerów. Zaatakowane zostało jego konto na portalu Quora. Dokonała tego ta sama grupa hakerów, która włamała się na konta Marka Zuckerberga, ustawiając podobne statusy na jego kontach w portalach społecznościowych.

fot. Stephen Lam / / Reuters

Nawet najwięksi eksperci od rozwiązań internetowych mogą paść ofiarą ataku hakerskiego. Szef Google nie jest wyjątkiem. Na jego koncie na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że grupie OurMine Team udało się wykraść jego prywatne hasło. Hakerzy napisali: „My tylko sprawdzamy poziom twoich zabezpieczeń”. Sundar Pichai odzyskał już swoje konto i z pewnością jeszcze bardziej będzie dbał o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Jak hakerzy włamali się na konto szefa Google?

Hakerzy, określający siebie jako OurMine Team, dostali się do konta Sundara Pichai na serwisie Quora. Według portalu The Next Web, szef Google najprawdopodobniej zostawił pustą odpowiedź w tzw. pytaniu ratunkowym, które umożliwia wejście na profil, gdy ktoś zapomni swojego hasła dostępu.

Reklama

Dzięki temu hakerom udało się dostać do konta szefa Google na Quora, które ten ma połączone z Twitterem. Dlatego mogli bez problemu publikować swoje „tweety” na koncie Sundara Pichai.

Szef Google nie był pierwszy, ofiarą ataku padł też Mark Zuckerberg

Szef Google to już kolejna osoba zhakowana przez grupę OurMine Team. Hakerzy dostali się również na konta kilku celebrytów znanych na rynku medialnym w USA. Jednym z ich największych „włamów” było jednak zhakowanie kont założyciela portalu Facebook.

OurMine Team „sprawdziło zabezpieczenia” kont Marka Zuckerberga na Twiterze i Pintereście. Pisaliśmy o tym w artykule "Mark Zuckerberg zaatakowany przez hakerów".

Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~qqryq
Nie szef Googla został zhackowany tylko jego konto na jakimś portaliku. O zhackowaniu człowieka będzie można mówić jak ktoś będzie w stanie wbrew woli zhackowanego przejąć władzę nad jego zwieraczami.
~Merlin
No, jakby to powiedzial Merlin: "szok!"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki