REKLAMA

Dworczyk: Do końca kwietnia publikacja zasad ws. szczepień w zakładach pracy

2021-04-15 14:06
publikacja
2021-04-15 14:06
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

Robocze założenia w sprawie zasad przeprowadzania szczepień w zakładach pracy zostaną w piątek przekazane do wicepremiera Jarosława Gowina; po konsultacjach, do końca kwietnia te zasady zostaną opublikowane - zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk.

Na czwartkowej konferencji prasowej Dworczyk został zapytany, kiedy pojawiają się szczegółowe wytyczne dotyczące szczepienia pracowników w zakładach pracy.

"Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy, w piątek zostaną takie założenia robocze przekazane do premiera Gowina i za pośrednictwem premiera Gowina do prezydenta (Konfederacji Lewiatan Macieja) Wituckiego i do innych przedstawicieli organizacji skupiających firmy" - powiedział szef KPRM.

"Po konsultacjach roboczych dopracujemy te zasady i do końca tego miesiąca je opublikujemy tak, żeby w połowie maja mogły ruszyć pilotaże związane ze szczepieniami w zakładach pracy" - dodał Dworczyk.

Zaznaczył, że na ten moment kalendarz dostaw szczepionek do Polski sprawia, że w pełnym wymiarze szczepienia w zakładach pracy będą mogły ruszyć pod koniec maja bądź na przełomie maja i czerwca. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki