REKLAMA

Szansa dla hodowców norek. Mogą zarobić miliardy euro

2020-12-21 06:56
publikacja
2020-12-21 06:56
Szansa dla hodowców norek. Mogą zarobić miliardy euro
Szansa dla hodowców norek. Mogą zarobić miliardy euro
fot. Lynsey Grosfield / / Shutterstock

Miliardy euro może zarobić polskie rolnictwo po błędnej decyzji Danii o czasowym wstrzymaniu hodowli zwierząt na futra - ocenia poniedziałkowy "Nasz Dziennik" w artykule "Szansa dla hodowców norek".

Według gazety decyzja duńskiego rządu otwiera nowe perspektywy przed polskim rolnictwem. W krótkim czasie Polska z tego rodzaju produkcji może pozyskać miliardy euro - zaznacza "ND".

"Dania była liderem w produkcji skór. Dzisiaj, to my nim jesteśmy. W sytuacji, w której pojawiła się luka podażowa, możemy ją wypełnić to byłoby bardzo opłacalne ekonomicznie" - powiedział "Naszemu Dziennikowi" b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, obecnie przewodniczący prezydenckiej rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.

Gazeta podała, że po decyzji Danii ceny skór na światowym aukcyjnym rynku w ciągu kilku tygodni wzrosły o 40 proc. "W niecały miesiąc Dania z pozycji lidera stała się nic nie znaczącym producentem, a tym samym utraciła potężne wpływy do swojego budżetu z tytułu podatków" - ocenił w rozmowie z "ND" prezes związku Polski Przemysł Futrzarski Szczepan Wójcik.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
and-owc
Hodowałem króliki w garazu na święta (za PRL-). Sam zbijałem i skórowałem ok10szt. Wszystkim smakowały. Przyszła choroba (nosówka) i się zraziłem po 2-gim razie. Wolę kupić za 20zł/kg w sklepie 1szt. i mieć czas na piwo. Ze zwierzętami to robota nie"zapłacona". A wszyscy chą je jeść (tanio). Futro i Hodowałem króliki w garazu na święta (za PRL-). Sam zbijałem i skórowałem ok10szt. Wszystkim smakowały. Przyszła choroba (nosówka) i się zraziłem po 2-gim razie. Wolę kupić za 20zł/kg w sklepie 1szt. i mieć czas na piwo. Ze zwierzętami to robota nie"zapłacona". A wszyscy chą je jeść (tanio). Futro i bezrękawnik to miałem z polskiego barana (kupione) nie z norek. Norki nie widziałem na oczy (nutrię tak) ale ją bronię.
jpelerj
Jeszcze nie wiadomo, jaki będzie rzeczywisty popyt, więc liczenie teraz "luki podażowej" jest mocno przedwczesne. Miliardy. Nasz Dziennik. No właśnie LOL
filemon_4
Masowe i przemysłowe zabijanie ssaków powinno być zabronione. Niezależnie od tego, ile na tym można zarobić.
marxs
specjalność polaczków to zarabianie na holokauście norek i eksporcie wyciętych drzew z rezerwatów przyrody i Parków Narodowych do tego mamy jeszcze gigantyczny tegoroczny eksport pszenicy i mamy wyPISz wymaluj Polaczkowo sprzed 300 lat wstyd i hańba mieszkać i zyc w takim katolicko-złodziejskim skansenie

Powiązane: Ustawa futerkowa - zakaz hodowli zwierząt na futra

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki