Sytuacja na Bliskim Wschodzie to kolejny temat szczytu w Davos

Sytuacja na Bliskim Wschodzie i ogólnoświatowy kryzys finansowy to kolejne tematy szczytu w szwajcarskim Davos. W Światowym Forum Ekonomicznym bierze udział 2500 uczestników z całego świata. 

Podczas dyskusji o sytuacji w Strefie Gazy, izraelska Minister Livni oskarżyła Iran o wspieranie terrorystów i zaostrzanie konfliktu między Palestyną a Izraelem. Premier Palestyny Salam Fayyad przez cały czas zabiega w Davos o otwarcie granic w Strefie Gazy. Jego zdaniem izolacja pogłębia tylko konflikt i frustrację mieszkańców Gazy. 

Problem walki z terroryzmem przyćmił dyskusję o kryzysie finansowym na świecie. Pesymiści ostrzegają jednak na Forum, ze to dopiero początek kryzysu. Ich zdaniem konieczna jest natychmiastowa współpraca bogatych państw i największych banków światowych, aby ten kryzys zażegnać.  

Obecny w Davos Al Gore uważa, że zmiany klimatyczne są znacznie większe niż się spodziewamy. W swoim apelu noblista podkreślił, że za kilka lat  na interwencję i walkę ze skutkami tych zmian będzie za późno. 

Jak co roku Forum towarzyszą demonstracje przeciwników szczytu. Wczoraj późnym wieczorem w Zurychu odbyła się nielegalna demonstracja przeciwników Forum. Aresztowano 45 osób. Światowe Forum Ekonomiczne w Szwajcarii zakończy się jutro.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil