Syryjska opozycja wzywa Trumpa, by powstrzymał "rozlew krwi"

Syryjska opozycja zwróciła się w liście do amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa o wsparcie w celu powstrzymania "rozlewu krwi" w Syrii, w której od ponad pięciu lat trwa wojna.

(fot. Carlo Allegri / FORUM)

"Chcielibyśmy umocnić naszą współpracę z Panem, aby znaleźć uczciwe i szybkie odpowiedzi na zagrożenie terroryzmem w różnych formach i przejawach, m.in. terroryzmu państwowego praktykowanego przez syryjski reżim wobec własnych obywateli" - napisał w liście do Trumpa Rijad Hidżab, koordynator Wysokiego Komitetu Negocjacyjnego (HNC), głównej organizacji reprezentującej syryjską opozycję w zawieszonych obecnie rozmowach pokojowych.

Przekazując gratulacje Trumpowi, Hidżab zaznaczył, że główne grupy opozycyjne w Syrii liczą na wsparcie, aby "położyć kres rozlewowi krwi Syryjczyków i bardziej skutecznie chronić cywilów".

Konflikt w Syrii spowodował ponad 300 tys. ofiar śmiertelnych. USA stoją na czele międzynarodowej koalicji, która atakuje pozycje Państwa Islamskiego (IS) i zapewnia wsparcie niektórym rebelianckim ugrupowaniom walczącym z reżimem Baszara el-Asada.

Damaszek oficjalnie nie odniósł się do zwycięstwa republikańskiego kandydata w amerykańskich wyborach, ale internauci sympatyzujący z władzami w Damaszku wyrażali zadowolenie - zaznacza AFP. (PAP)

ksaj/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 ~Ktoś1

USA stoją na czele międzynarodowej koalicji, która atakuje pozycje Państwa Islamskiego - no to ciekawe bo jakoś nic od dawna nie słychać na ten temat. Ale o ruskich co chwila...

! Odpowiedz
1 10 ~erererer

ciekawe czy będzie miał jaja żeby wesprzeć prawowitego władcę Asada i pomóc mu oczyścić kraj z destruktywnego nasienia które zasiali tam poprzedni prezydenci...

póki Asad się trzyma, jest jeszcze możliwość szybkiego zakończenia tego konfliktu i powrotu do ładu, jeżeli prawowity władca upadnie, tabuny dzikusów/rebeliantów będą gnieść i rozdzierać tą ziemie na proch przez dziesiątki lat

z irakiem już jest za późno, syrie można jeszcze naprawić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~rozum_nie_jaja

erererer:

"ciekawe czy będzie miał jaja żeby wesprzeć prawowitego władcę Asada"

Jeśli oprócz "jaj" ma też rozsądek, powinien wesprzeć nie Asada lecz Kurdów. Jak dotąd to oni są najskuteczniejsi w tłuczeniu fanatycznych islamistycznych świrów, na dodatek starają się dogadać z kim się da - w ich wojsku, oprócz samych Kurdów spotkać można chrześcijan, jazydów i członków lokalnych plemion arabskich. Administracja Obamy wspiera ich lotnictwem, "instruktorami", a nieoficjalnie pewnie też uzbrojeniem od ponad 2 lat. Mam nadzieję że Trump ich nie porzuci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil