REKLAMA

Sypią się kary za lewe "paszporty" szczepionkowe i testy

2021-10-12 06:53
publikacja
2021-10-12 06:53
Sypią się kary za lewe "paszporty" szczepionkowe i testy
Sypią się kary za lewe "paszporty" szczepionkowe i testy
/ Unia Europejska

Do polskich sądów zaczęły trafiać sprawy za nieodbyte szczepienia i negatywne testy – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"Zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19 w 24 h bez szczepienia". "Negatywny wynik testu na Covid-19 w 24 h. Bez wychodzenia z domu". Ogłoszenia takiej treści bez trudu można znaleźć w internecie. Ceny od 250 do nawet 500 zł. Gazeta podaje, że chętnych nie brakuje i stwierdza, że to "śliski interes".

"Rz" informuje, że przybywa aktów oskarżenia w takich sprawach. Prowadzone są postępowania dotyczące wystawiania certyfikatów potwierdzających zaszczepienie w zamian za korzyść majątkową oraz oszustw związanych z ofertami sprzedaży środków ochronnych w postaci masek, rękawic, substancji dezynfekujących i testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu testów i maseczek niespełniających wymaganych standardów – informuje Bogdan Święczkowski z Prokuratury Krajowej.

W połowie września informował on Sejm o dwóch aktach oskarżenia w takich sprawach. Teraz zaczyna ich być więcej. "Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim tylko w 2021 r. wysłała do sądów 119 aktów oskarżenia. Chodzi o przestępstwa z art. 270 § 1 kodeksu karnego" – informuje "Rz" Stanisław Orzeł, prokurator rejonowy. (PAP)

ktl/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kenn
Tak robią w main stream mediach wodę z mózgu ludziom, którzy teraz wierzą w te brednie ;)

Sceptyka preparatów, które nie trzymają się praktycznie żadnych preparatów porównywać z gwałcicielem ;) Po prostu no comment.
kenn odpowiada kenn
"żadnych preparatów"
* procedur
innowierca
Chetnych nie brakuje. Juz sam fakt powstania tego procederu w Polsce (i na swiecie) jest dowodem na to, ze rzady postepuja wbrew woli spoleczenstw.
Wiemy ze pracownicy sluzby zdrowia nie chca sie szczepic. Duza czesc ktora to zrobila, zaszczepila sie ze strachu przed utrata pracy i innymi konsekwencjami, ale bez wiary w potrzebe
Chetnych nie brakuje. Juz sam fakt powstania tego procederu w Polsce (i na swiecie) jest dowodem na to, ze rzady postepuja wbrew woli spoleczenstw.
Wiemy ze pracownicy sluzby zdrowia nie chca sie szczepic. Duza czesc ktora to zrobila, zaszczepila sie ze strachu przed utrata pracy i innymi konsekwencjami, ale bez wiary w potrzebe szczepien. Sprawcy lockdawnow powinni byc w przyszlosci pociegnieci do odpowiedzialnosci prawnej.
majmun
Każdy ma prawo do własnej decyzji i ponosi tego konsekwencje. Być może komuś potrzebny był ten kwitek ale nie chcę się szczepić więc kombinuje i tutaj pojawia się niewidzialna ręka rynku która tylko czeka na takie okazje... Tak było jest i będzie. A jeżeli ktoś uważa że obowiązek szczepień jest dla dobra ludzkości Każdy ma prawo do własnej decyzji i ponosi tego konsekwencje. Być może komuś potrzebny był ten kwitek ale nie chcę się szczepić więc kombinuje i tutaj pojawia się niewidzialna ręka rynku która tylko czeka na takie okazje... Tak było jest i będzie. A jeżeli ktoś uważa że obowiązek szczepień jest dla dobra ludzkości to musi być szczęśliwym czlowiekiem....bo wie tyle co mu przekaże propaganda... czyli nic.
madarot
Ludzie po co to wam potrzebne, jaka jest podstawa prawna do posiadania i pokazywania tego kwitka? jak ktoś od was zarząda tego kwitka to wyjdzcie z faszystowskiego lokalu i nigdy więcej tam nie wracajcie! niech się nażre resaurator tymi kwitkami, ale jak pseudo pandemia odejdzie i pies z kulawą nogą nie zaglądnie do tego Ludzie po co to wam potrzebne, jaka jest podstawa prawna do posiadania i pokazywania tego kwitka? jak ktoś od was zarząda tego kwitka to wyjdzcie z faszystowskiego lokalu i nigdy więcej tam nie wracajcie! niech się nażre resaurator tymi kwitkami, ale jak pseudo pandemia odejdzie i pies z kulawą nogą nie zaglądnie do tego lokalu to szybko pójdzie po rozum do głowy! ale juz za późno! Ja wręcz czekam aż mnie ktoś o to coś poprosi, od razu zwijam się z lokalu i wpisuje na liste czarną Koniec kropka!
niederfurzdorf
Gdybyś jeździł po świecie cywilizowanym to byś się zdziwił gdzie tego wymagają i oczywiście mogłbyś się obrazić i siedzieć w domu tak ,jak to robisz teraz. Ja mam ten kwit i normalnie żyję, pracuję, podrożuję i planuję następne podróze. Obrażaj się dalej ale czy to rozsądne? Zdrowia!
-pio-
Umarło już 5mln ludzi (przez rok) podczas trwania 1WŚ (14mln) a Ty wypisujesz, że nic nie ma. Coś pseudo nas zabija. Kto Cię rodził?
kenn odpowiada -pio-
Oto doskonały przykład jak statystykami ludziom robi się wodę z mózgu.

Wiesz ile jest obecnie ludzi na planecie? Wiesz ile rocznie umiera ludzi? Np. choćby na grypę? ;) A liczyłeś choroby współtowarzyszące? ;)

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki