Syn Zbigniewa Brzezińskiego ambasadorem w Warszawie?

"Gazeta Wyborcza" pisze, że syn Zbigniewa Brzezińskiego jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. 43-letniego Marka Brzezinskiego, prawnika i eksperta od spraw międzynarodowych wymieniło kilka źródeł, do których dotarł dziennik.

Jeden z informatorów, "Gazety Wyborczej", bliski ekipie Baracka Obamy, powiedział, że "wybór Marka jest najbardziej prawdopodobny", inny twierdził jednak, że to jedynie "jedna z kilku opcji".

Gazeta przypomina, że kadencja obecnego ambasadora Victora Ashe'a, mianowanego w 2004 roku przez prezydenta George'a Busha, kończy się wiosną.

Mark Brzezinski jest synem byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Jimmy'ego Cartera, jednego z największych w USA autorytetów w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Mark Brzezinski był w latach 1999-2001 wysokim urzędnikiem w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie Billu Clintonie. Najpierw był dyrektorem wydziału rosyjskiego, potem - bałkańskiego.

"Gazeta Wyborcza"/kry/lm
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ernest

Chore insynuacje . A co mieli tu przyslac czarnoskĂłrego ambasadora. ?
Lepiej 'swoj'.

! Odpowiedz
0 0 ~MIM

Nie będzie to w interesie Polski, aby ten "synek" był w naszym kraju ambasadorem. Zbigniew Brzeziński jest od dawna głównym strategiem systemu dowodzenia bankierów w USA http://pl.youtube.com/watch?v=BdcYwg7xmIY&eurl ; http://pl.youtube.com/watch?v=lhtlBHqF36o&eurl

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-06-04 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil