REKLAMA

Symulator wędkarstwa wydany przez Ultimate Games trafi na rynek chiński

2021-03-29 09:00
publikacja
2021-03-29 09:00
Symulator wędkarstwa wydany przez Ultimate Games trafi na rynek chiński
Symulator wędkarstwa wydany przez Ultimate Games trafi na rynek chiński
/ Ultimate Games

Ultimate Fishing Simulator, symulator wędkarstwa wydany przez Ultimate Games, wkrótce będzie dostępny na terytorium Chin. To efekt umowy polskiego studia z dystrybutorem europejskich gier dedykowanych na rynek chiński – Silk Road Games - poinformował Ultimate Games w komunikacie prasowym.

Początkowo gra ukazała się w wersji dedykowanej urządzeniom mobilnym, rok później zadebiutowała na PC, a w kolejnych latach także na konsolach.

"Teraz – dzięki podpisanej umowie ze Silk Road Games – ma szanse podbić rynek chiński. Jestem przekonany, że doświadczony partner pozwoli sprawnie i zgodnie z regulacjami umieszczania gier w Chinach udostępnić UFS na największym rynku gier wideo na świecie. Silk Road Games blisko współpracuje z Liaoling Electronic Publishing House, które jest częścią największej giełdowej chińskiej firmy wydawniczej notowanej na szanghajskiej giełdzie – Liaoning publising" - powiedział Rafał Jelonek, COO Ultimate Games.

Obecnie trwają prace, których celem jest dostosowywanie projektu pod wymogi chińskiego rynku, niedługo rozpocznie się certyfikacja tytułu. Szczegółowe informacje dotyczące daty premiery oraz ceny zostaną opublikowane później.

PC-towa wersja gry sprzedała się w liczbie 210 tys. kopii, sprzedaż płatnych dodatków do gry (DLC) przekroczyła 270 tys. Projekt ma 94 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam.

Ultimate Games obecne pracuje nad sequelem gry. Zaawansowany symulator wędkarstwa będzie także dostępny w wersji na konsole nowej generacji. Ultimate Fishing Simulator 2 w dniu premiery ukaże się na wszystkich dostępnych platformach. Wcześniej spółka udostępni grę w wersji Early Access.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop.

Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2016 roku znaczącym inwestorem spółki jest notowany na giełdzie PlayWay, a od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games również są notowane na głównym parkiecie GPW. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki