REKLAMA

Światowy Dzień Misyjny

2009-10-18 09:42
publikacja
2009-10-18 09:42
Dziś po raz 83. obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji zebrana w kościołach w całej Polsce ofiara przekazana będzie na działalność polskich misji.

Ksiądz Jan Piotrowski, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych powiedział, że ta akcja jest duchową i materialną pomocą dla małych kościołów. Ma tu na myśli 1100 diecezji na całym świecie, w których pracują polscy misjonarze.

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano ponad 3 i pół miliona złotych. Ksiądz Bogdan Michalski z Papieskich Dzieł Misyjnych powiedział, że większość z tej sumy trafiło do Burundi. Wśród 63 projektów, które były sfinansowane z tej kwoty znalazły się między innymi budowa nowego kościoła w Kibezi czy Centrum Duchowości Karmelitów Bosych.

Misjonarze przyznają, że warunki ich pracy są bardzo ciężkie. Laura Lamparska, misjonarka z Kenii i Zambii mówi, że potrzeby w jej misjach sa ogromne. W jednej ze szkół, w której uczy się 700 dzieci pracuje tylko 9 nauczycieli. Brakuje krzeseł i ławek, przez co uczniowie muszą siedzieć na podłodze.

Na świecie pracuje ponad 2100 polskich misjonarzy. Zdecydowana większość z nich stacjonuje w Afryce i Ameryce Południowej.
Źródło:IAR
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki