REKLAMA

Suski: Na dzisiaj koalicji nie ma

2020-09-20 11:20
publikacja
2020-09-20 11:20
fot. Krystian Maj / FORUM

Na dzisiaj nie ma koalicji Zjednoczonej Prawicy; wypowiedzieli ją ci, którzy nie głosowali za nowelą ustawy o ochronie zwierząt - mówił w niedzielę poseł PiS Marek Suski. Podkreślił, że w poniedziałek kierownictwo PiS może podjąć decyzję o dalszych losach ZP, w tym dot. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W Polsat News Suski odniósł się do sporu między koalicjantami w Zjednoczonej Prawicy, dotyczącym m.in. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

"Ci, którzy nie głosowali za tą ustawą i zadeklarowali jednomyślność w głosowaniu przeciw, (to było) decyzją polityczną, bo ja nie wierzę, że w obydwu tych małych ugrupowaniach, wśród naszych byłych koalicjantów, wszyscy są za obdzieraniem zwierząt ze skóry i za mordowaniem tych zwierząt w okrutny sposób, więc to była ich decyzja. To było takie swoiste wypowiedzenie koalicji, no i niestety na dzisiaj tej koalicji nie ma" - powiedział Suski.

Pytany o ewentualny powrót do rozmów z koalicjantami, Suski odpowiedział, że ich podjęcie zależy od obu ugrupowań - Solidarnej Polski i Porozumienia. "My w tej chwili nie prowadzimy rozmów, ponieważ uznaliśmy, że oni zerwali koalicję bez zapowiedzi. Bez wypowiedzenia i mimo umów, że będą popierać pewne ustawy i mimo pewnych uzgodnień, nie popierali tego, co uzgodnili, więc jak można poważnie (ich) traktować" - odpowiedział poseł.

Polityk PiS był też pytany o losy lidera Solidarnej Polski, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. "To będzie decyzja jutrzejszego posiedzenia władz Prawa i Sprawiedliwości, no i wtedy będzie można powiedzieć jakie będzie dalsze postępowanie (...). Jutro może zapaść decyzja. Nie jestem w stanie przewidzieć, jaka będzie decyzja grona osób, ale na pewno nie będzie to taka decyzja, że nic się nie stało, więc koalicja trwa nadal" - mówił Suski.

"Niestety nie trwa koalicja nadal i w moim przekonaniu, jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów" - oświadczył. Podkreślił też, że PiS jest gotowe pójść do wyborów parlamentarnych.

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu.

Przedstawiciele PiS poinformowali po tym głosowaniu, że koalicja Zjednoczonej Prawicy została zerwana. Dalsze losy koalicji mają być omawiane - jak zapowiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki - w poniedziałek przez kierownictwo PiS. (PAP)

nno/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
demeryt_69
Suski jak na perukarza teatralnego dobrze daje sobie radę ... całkiem jak Fogiel, a to piekarz-cukiernik po wieczorowych kursach czeladniczych - co za czasy!
grzelew1972
Co tam koalicja. Umarł król, niech żyje król. Nie rozumiem jak nikt nie może zauważyć oczywistego faktu. Powstała właśnie nowa potężna koalicja zdolna do zmiany konstytucji i poprowadzenia Polski w 21 wiek. Jej liderzy to Adrian Zandberg i Jarosoław Kaczyński. Symbolami tej nowej postępowej formacji są Sylwia Spurek Co tam koalicja. Umarł król, niech żyje król. Nie rozumiem jak nikt nie może zauważyć oczywistego faktu. Powstała właśnie nowa potężna koalicja zdolna do zmiany konstytucji i poprowadzenia Polski w 21 wiek. Jej liderzy to Adrian Zandberg i Jarosoław Kaczyński. Symbolami tej nowej postępowej formacji są Sylwia Spurek i Adam Darski. Młodzi działacze PiS przekonali Prezesa, że opierając się na niereformowalnym motłochu, tkwiącym mentalnie w średniowieczu nie zbuduje nigdy nowoczesnego euro.pejskiego państwa. Jest dużo do zrobienia: legalizacja związków lgbtq+zn, prawo do adpocji dzieci dla tych związków, prawa wyborcze dla zwierząt, walka z ekstremizmami...
Działania poparte przez nową formację w trakcie głosowania ustawy o ochronie zwierząt daje pewne wskazówki co do ustroju gospodarczego państwa. Słusznie likwidując branże będące ostoją konserwatywnej zacofanej reakcji liderzy nowej formacji wykazali wrażliwość i zrozumienie dla tradycji ocalałych z Holokaustu oraz tolerancję dla innych religii. Myślę że to będzie wyznacznikiem nowej polityki gospodarczej.
demeryt_69
Czyli sami 'swoi' - szalom!
specjalnie_zarejestrowany2
Jak tam śledztwo wokół imperium klanu Morawieckich? Dlaczego geoportal zablokował wyświetlanie numerów działek?
demeryt_69
Nie zapominajmy kto posiada ten portal :)
and00
Suski płynie
Jak wypowiedzeniem koalicji może być głosowanie przeciw ustawie na temat w ogóle nie objęty umowa koalicyjną, i jeszcze kilka godzin przed głosowaniem nie przewidywano dyscypliny, nawet w PiS???
Suski raczej jest zestrachany tą drugą ustawą, którą Morawiecki chce uniemożliwić pociągnięcie do odpowiedzialności
Suski płynie
Jak wypowiedzeniem koalicji może być głosowanie przeciw ustawie na temat w ogóle nie objęty umowa koalicyjną, i jeszcze kilka godzin przed głosowaniem nie przewidywano dyscypliny, nawet w PiS???
Suski raczej jest zestrachany tą drugą ustawą, którą Morawiecki chce uniemożliwić pociągnięcie do odpowiedzialności za działania związane z chińską zarazą
karbinadel
Jak wiadomo, nie jestem zwolennikiem PiS, ale wykopanie Ziobry tam gdzie jego miejsce, czyli na śmietnik historii, na dłuższą metę przyniesie Kaczyńskiemu więcej korzyści niż strat
jes
Dokładnie. Od niego trzeba zacząć. Większego szkodnika ciężko znaleźć. Zawistny, gł.pi, mściwy oszust.
karbinadel
Tak tu się przeważnie dzieje w weekendy

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki