REKLAMA

"Super Mario" na iPhone'a, kurs Nintendo rośnie

2016-09-08 09:39
publikacja
2016-09-08 09:39

Podczas środowej konferencji firma Apple miała przedstawić swoje najnowsze urządzenia, w tym przede wszystkim wersję iPhone’a opatrzoną numerem 7. Gigant z Cupertino zaskoczył jednak zebraną publiczność, zapraszając na scenę legendarnego producenta gier Nintendo. Obie firmy zapowiedziały aplikację z popularnym Mario w roli głównej, z czasową wyłącznością dla Apple.

fot. / / internet

Dla Nintendo będzie to pierwszy tak poważny krok w kierunku gier mobilnych. Co prawda do tej pory japońska firma wydała już grę dostępną zarówno na iOS, jak i Androida (Miitomo), jednak nie odniosła ona spektakularnego sukcesu. Również aplikacja "Pokemon Go" nie była wyprodukowana przez Nintendo, a jedynie w pewnej części współtworzona wraz ze studiem Niantic. Dlatego "Super Mario Run" może okazać się pierwszym znaczącym ruchem na rynku mobilnego grania.

Gra będzie przez pewien czas dostępna wyłącznie na system iOS. W prasowej wiadomości dotyczącej konferencji nie podano dokładnie - czy i ewentualnie kiedy - z aplikacji będą mogli korzystać użytkownicy Androida. Nowa gra ma być bezpłatna do ściągnięcia i wypróbowania, ale za możliwość dalszej zabawy trzeba będzie uiścić jednorazową opłatę. Twórcy aplikacji zastrzegli sobie także możliwość wprowadzenia innych, nieprzymusowych płatności.

Warto także zauważyć, że w przeciwieństwie do "Pokemon Go", gra z popularnym mechanikiem w roli głównej będzie w całości własnością marki Nintendo. To pozwoli na uniknięcie sytuacji, która wystąpiła przy hitowej aplikacji o pokemonach. Wtedy do japońskiego giganta popłynęła jedynie niewielka część pieniędzy z całkowitych przychodów "Pokemon Go".

Po zakończeniu konferencji Apple, akcje japońskiego producenta gier poszły w górę o 18%. Dziś na tokijskiej giełdzie za udziały w Nintendo trzeba zapłacić 27 955 jenów (nieco ponad 275 USD). Warto także zauważyć, że kurs konsolowego giganta radzi sobie znacznie lepiej niż główny japoński indeks Nikkei 225 (-0,46% od wczoraj).

"Super Mario Run" ma zadebiutować w App Store w grudniu tego roku.

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Bolo
Szanowny autorze artykułu. Mario jest hydraulikiem, a nie mechanikiem. Ale, że legendarnym to prawda.
~lee
W dzieciństwie grałem w Super Mario na Pegasusie. Cóż to były piękne i niewinne czasy.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki