REKLAMA

Studenci ze stolicy mogą ubiegać się o stypendia im. Jana Pawła II

2021-09-21 12:00
publikacja
2021-09-21 12:00
Studenci ze stolicy mogą ubiegać się o stypendia im. Jana Pawła II
Studenci ze stolicy mogą ubiegać się o stypendia im. Jana Pawła II
fot. pwlodkowski / / Pixabay

Osoby studiujące w Warszawie mogą się ubiegać o stypendium miasta Warszawy im. Jana Pawła II w 17. edycji programu. Wnioski można składać do 11 października - poinformowało biuro prasowe Centrum Myśli Jana Pawła II,

Program stypendialny jest skierowany do osób, które "pobierają naukę w warszawskich uczelniach, jeśli spełniają łącznie następujące wymagania formalne: uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 3.5, a w przypadku studentów I roku, czyli tegorocznych maturzystów, musi to być co najmniej 4.0), miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego w 2020 roku nie przekraczał kwoty 1700 zł, a sami kandydaci mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym" - napisali w komunikacie skierowanym we wtorek do PAP jego autorzy. I przypomnieli, że stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to jeden z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce, a przez 16 lat jego trwania przyznano łącznie ponad 9 tys. stypendiów.

Cytowana w komunikacie Maria Jankowska z Centrum Myśli Jana Pawła II zaznaczyła, że stypendium to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój.

"W Centrum Myśli Jana Pawła II zależy nam, aby wspierać przede wszystkim kreatywność młodych ludzi, którzy w przyszłości będą kształtować rzeczywistość społeczną i kulturalną w Polsce. Poprzez różne propozycje działań w ramach stypendialnego programu edukacyjnego w ciągu roku uczymy ich, jak realizować ambitne pomysły i staramy się pobudzać do podejmowania nowych wyzwań" – podkreśliła Jankowska.

Wysokość stypendium dla studentów wynosi od 500 do 1500 zł miesięcznie.

Rekrutacja dla studentów prowadzona będzie do 11 października 2021 r. Formularze wniosków są dostępne w wersji elektronicznej na stronie um.warszawa.pl/stypendia. Wnioski można złożyć elektronicznie, osobiście lub pocztą na adres: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa.

O stypendium miasta Warszawy im. Jana Pawła II mogli ubiegać się także uczniowie szkół podstawowych powyżej trzeciej klasy oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, jednak w ich przypadku termin składania wniosków upłynął drugiego sierpnia br.

(PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ mir/

Źródło:PAP
Tematy

Znajdź dla siebie najlepsze konto premium!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki