REKLAMA

Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki

2017-11-15 15:07
publikacja
2017-11-15 15:07
Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki
Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane.

"System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego. I cały czas zarówno w Centralnym Ośrodku Informatyki, jak i w firmach współpracujących, które oferują moduł lokalny w starostwach, czuwają ludzie, którzy usuwają poszczególne usterki" - powiedziała w środę Streżyńska podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządu premier Beaty Szydło.

Jak mówiła, "trzeba sobie zdawać sprawę, jak stary to jest system". Dodała, że powstawał w pierwszych latach tego wieku jako koncepcja CEPiK 1., potem w 2013 roku jako koncepcja CEPiK 2.

"Dzisiaj jesteśmy cztery lata później. Realizujemy nie swoją koncepcję, również w nie swojej ścieżce projektowej. Ale staramy się uporać z nim tak dobrze, żeby nie musieć już tego czasu przeciągać" - powiedziała.

Dodała, że to ona sama podjęła decyzję o uruchomieniu tego projektu - "choć wydaje się ona być może kontrowersyjna".

"Uważam, że nie ma sensu dłużej czekać, bo przy tak gigantycznej skali tego projektu, przy tak wielu tysiącach interesariuszy, (...) ten system na tym etapie był gotowy. (...) Jest mi niezwykle przykro z powodu wszystkich uciążliwości, które spotykają klientów i użytkowników, ale to był jedyny sposób na to, żeby przerwać te niekończącą się historię i ten CEPiK uczynić rzeczywistością" - podkreśliła.

autor: Aneta Oksiuta

aop/ maja/ amac/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyfryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki