REKLAMA

Straż Marszałkowska z dużo większą emeryturą niż policja

2020-11-12 06:56
publikacja
2020-11-12 06:56
Straż Marszałkowska z dużo większą emeryturą niż policja
Straż Marszałkowska z dużo większą emeryturą niż policja
fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Emerytury funkcjonariuszy strzegących Sejmu wielokrotnie przewyższają świadczenia w policji; zapewniła im to ustawa, uchwalona przez PiS - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

"Ponad 8 tys. zł netto – tyle może wynosić średnia emerytura mundurowa funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, niewielkiej służby strzegącej parlamentu. Na takie emerytury mogą oni przechodzić od kwietnia, w związku z przeprowadzoną w 2018 roku reformą straży" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wysokość emerytur "Rzeczpospolita" ustaliła nieoficjalnie w trzech źródłach. Oficjalne dane są bowiem tajemnicą.

Dziennik przypomina, że w październiku pisał, iż średniej emerytury nie chce podać ani Kancelaria Sejmu, ani Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, wypłacający świadczenia.

"Oprócz +Rzeczpospolitej+ bezskutecznie występował o takie dane senator KO Krzysztof Brejza. Odmowę udzielenia odpowiedzi parlamentarzyście ZER MSWiA uzasadnił tym, że grupa strażników emerytów jest zbyt mała, w związku z tym niereprezentatywna" - czytamy. Jak podaje dziennik, według Kancelarii Sejmu do końca sierpnia ze służby odeszło 42 funkcjonariuszy, a ich średni wiek to niespełna 57 lat.

"Z naszych informacji wynika, że ich emerytury mieszczą się w przedziale od 6,5 tys. zł do 12,5 tys. Dane mogą być nieco inne, bo nasze trzy źródła podają kwoty, które nieznacznie się różnią. Jedno jest pewne: strażnicy pobierają wielokrotnie wyższe świadczenia niż policjanci, u których oficjalnie podawana średnia wynosi 3,9 tys. zł" - czytamy.

aop/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
andregru
"Oficjalne dane są bowiem tajemnicą" do czego to doszło przez te lata "demokratycznych rządów" . Grupa ludzi zajmujących się otwieraniem drzwi i staniem w nich otrzymuje wypłaty i emerytury o jakich może tylko pomarzyć większość Polaków płacących podatki przeznaczane na straż .
trollmaster
a czy oni w ogóle robią coś pożytecznego, poza otwieraniem drzwi jaśnie panom posłom?
pafcio24
Głupota rządzących nawet w takich sprawach wychodzi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki