Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało nagrody

Dziennikarze Polskiego Radia nagrodzeni przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Katarzyna Błaszczyk z Programu Pierwszego otrzymała Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za reportaż o polskich emigrantach w Brazylii w XIX wieku. Krzysztof Wyrzykowski został z kolei uhonorowany Nagrodą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za reportaż "Logika życia Eugeniusza Kwiatkowskiego".

Główną Nagrodę Wolności Słowa przyznaną przez SDP otrzymała Joanna Lichocka za film "Pogarda". Opowiada on o dyskusji jaka rozgorzała w Polsce po katastrofie smoleńskiej i podziałach jakie powstały w społeczeństwie. Autorka filmu nie kryła radości z otrzymanej nagrody. Joanna Lichocka powiedziała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że film jest nadal aktualny i porusza ważne dla Polaków kwestie. Joanna Lichocka dodała, że podczas kręcenia filmu kwestia katastrofy rozpalała emocje Polaków. Dziś podczas prezentacji zwiastuna filmu tuż przed wręczeniem nagrody, okazało się, że sala, mimo upływu czasu, nadal była bardzo poruszona tym tematem. To pokazuje, zdaniem dziennikarki, że film "Pogarda" jest nadal aktualny. Dodała, że dla niej jest to krzepiące i budujące. Przyznała, że czuje się zaszczycona otrzymaniem tej nagrody.

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński podkreślił, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym był bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac. Prezes dobrze ocenia polskie dziennikarstwo. Ono jest i nadal żyje" - powiedział. Krzysztof Skowroński podkreślił, że do konkursu zostały zgłoszone prace o bardzo różnorodnej tematyce. Podkreślił, że wśród nagrodzonych są zarówno dziennikarze znani i z dużym dorobkiem, jak również młodzi, którzy dopiero wchodzą do zawodu. Jednym z ważnych kryteriów oceny prac był temat. Im szerszej grupy dotyczył, tym więcej punktów w konkursie otrzymywał autor materiału - wyjaśnił Skowroński.

Stowarzyszenie nagrodziło również Dawida Tokarza z "Pulsu Biznesu", który jako pierwszy wpadł na trop piramidy finansowej Amber Gold.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również dziennikarze rozgłośni regionalnych Polskiego Radia: Mariusz Kamiński i Czesława Borowik z Lublina, Jolanta Rudnik i Danuta Czerniawska z Koszalina oraz Alicja Pietruczuk z Białegostoku.

Nagrody SDP są przyznawane w 10 kategoriach za najlepsze artykuły, reportaże radiowe i telewizyjne. Do tegorocznej edycji wpłynęło 323 prace. W tym roku nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostały przyznane po raz dwudziesty.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Tomasz Dziedzic/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil