REKLAMA

Sto dni ministra sprawiedliwości

2015-01-09 14:13
publikacja
2015-01-09 14:13
Sto dni ministra sprawiedliwości
Sto dni ministra sprawiedliwości
/ FORUM

To był pracowity czas. Tak minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk ocenia swoje sto dni pracy w rządzie Ewy Kopacz. Jak mówi, jednym z ważniejszych działań, podjętych przez jego resort, było przygotowanie projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy i informacji prawnej.

Cezary Grabarczyk (FORUM)

Chodzi o stworzenie bezpłatnego dostępu do porad prawnych dla osób mniej zamożnych oraz specjalistycznej, prawniczej infolinii dla wszystkich.

Minister Cezary Grabarczyk przypomniał też, że za jego sprawą na mapę polskiego sądownictwa wraca 75 sądów rejonowych, które zostały zlikwidowane dwa lata temu. Sądy przywracane są dwuetapowo - 41 z nich ruszyło z początkiem roku, kolejne 34 wystartują 1 lipca.

Szef resortu sprawiedliwości chwalił się także usprawnieniem procedury związanej z zakładaniem własnej działalności. Jak mówił wszystko dzięki stworzeniu systemu informatycznego tzw. "jednego okienka". Integruje on rejestry prowadzone przez resorty sprawiedliwości i finansów oraz Główny Urząd Statystyczny i ZUS. Dzięki temu wystarczy złożyć jeden wniosek w celu uzyskania numerów NIP i REGON. Firma, która uzyska wspomniane numery może z dniem wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego rozpocząć swoją działalność.

Do osiągnięć swoich pierwszych stu dni na stanowisku ministra finansów, Cezary Grabarczyk zaliczył też nowelizację regulaminu wewnętrznego dla prokuratury, projekt ustawy o biegłych sądowych oraz reformę tzw. upadłości konsumenckiej.

IAR/Monika Gosławska/mitro/

Źródło:IAR
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki