REKLAMA

Statek Banksy'ego "aresztowany". Pomagał imigrantom na Morzu Śródziemnym

2023-03-26 17:35
publikacja
2023-03-26 17:35

Anonimowy artysta Banksy finansuje statek organizacji humanitarnej, która ratuje imigrantów na Morzu Śródziemnym. Włosi aresztowali jednostkę na wyspie Lampedusa, zarzucając jej łamanie nowych przepisów. Załoga określa decyzję jako niedopuszczalną. 

Statek Banksy'ego "aresztowany". Pomagał imigrantom na Morzu Śródziemnym
Statek Banksy'ego "aresztowany". Pomagał imigrantom na Morzu Śródziemnym
fot. Chris Grodotzki / / ZUMA Press

W ostatnich godzinach na pokładzie statku Louise Michel na Lampedusę przypłynęło prawie 180 migrantów uratowanych podczas czterech operacji niesienia pomocy. To jest właśnie główny zarzut postawiony załodze, która według nowego włoskiego rozporządzenia w sprawie działań jednostek organizacji pozarządowych na Morzu Śródziemnym mogła przeprowadzić tylko jedną operację i natychmiast skierować się do portu.

Statek po pierwszej operacji otrzymał zalecenie, by płynąć w kierunku Trapani na Sycylii - oświadczyła włoska Straż Przybrzeżna. Dodała, że mimo wyznaczenia portu załoga zaczęła płynąć do trzech następnych łodzi z migrantami znajdujących się na wodach Malty.

Włoska straż oceniła, że załoga Louise Michel "utrudniła koordynację" akcji ratunkowej.

Załoga następująco skomentowała na Twitterze decyzję o zatrzymaniu statku na Lampedusie: „Wiemy o dziesiątkach łodzi będących w trudnej sytuacji koło wyspy w tym momencie, ale uniemożliwia nam się udzielenie im pomocy. To jest niedopuszczalne”.

Do polemiki na tle akcji ratunkowych na Morzu Śródziemnym doszło w momencie rekordowego napływu migrantów na włoskie wybrzeża. W ciągu doby dotarło prawie 5 tysięcy migrantów. Dziennik "La Repubblica" pisze o "exodusie" z Tunezji; to stamtąd odpływa obecnie najwięcej łodzi do Włoch.

Całkowicie przepełniony jest ośrodek rejestracji i identyfikacji migrantów na Lampedusie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
max5000
Powinni zniszczyć ten statek i zatopić. Niech sobie sprowadza emigrantów do USA a nie do Europy. Zalała nas fala uchodźców z Ukrainy i jeszcze Arabów nam tu brakuje
secundus
Będę tłumaczył, pomagał znaczy się brał udział w przemycie ludzi.

S.
bhw
Czy nikt nie zauważa tego, że ci wszyscy "obrońcy praw człowieka" celebryci i inni pożyteczni idioci finansują tak naprawdę grupy przestępcze szmuglujące na masowa skalę ludzi do Europy i czerpiący z tego tytułu kolosalne zyski? Należy zaaresztować wszystkie tego typu statki "ratujące" ludzi na Morzu Śródziemnym,Czy nikt nie zauważa tego, że ci wszyscy "obrońcy praw człowieka" celebryci i inni pożyteczni idioci finansują tak naprawdę grupy przestępcze szmuglujące na masowa skalę ludzi do Europy i czerpiący z tego tytułu kolosalne zyski? Należy zaaresztować wszystkie tego typu statki "ratujące" ludzi na Morzu Śródziemnym, albo nałożyć drakońskie kary na ich właścicieli za pomoc grupom przestępczym w organizowaniu kontrabandy.
jenak
Nikt nie komentuje.

Choć to arcyważny temat dla Europejczyków.


Skutki powinny być już teraz jak na dłoni.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki