REKLAMA

Starward przedłużyło do '28 licencję na gry wideo na podstawie powieści Lema "Niezwyciężony"

2023-01-26 08:12
publikacja
2023-01-26 08:12

Krakowskie studio Starward Industries podpisało aneks do umowy ze spadkobiercą twórczości Stanisława Lema, na mocy którego zapewniło sobie wyłączność na produkcję gier wideo na podstawie powieści "Niezwyciężony" do 2028 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

Starward przedłużyło do '28 licencję na gry wideo na podstawie powieści  Lema "Niezwyciężony"
Starward przedłużyło do '28 licencję na gry wideo na podstawie powieści  Lema "Niezwyciężony"
/ Starward Industries

"Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy w sprawie przedłużenia licencji na produkcję gry wideo na motywach powieści +Niezwyciężony+ autorstwa Stanisława Lema. Dziś możemy ogłosić podpisanie aneksu do umowy licencyjnej, na mocy którego obowiązywanie licencji wyłącznej przedłużamy o 5 lat do 25 stycznia 2028 roku. W ten sposób nie tylko gwarantujemy sobie wyłączność na produkcję gry wideo opartej na kultowej książce Stanisława Lema na następne 5 lat, ale także skutecznie zarządzamy ryzykiem związanym z obowiązywaniem wcześniejszej licencji do października 2023 roku, co w naszym rozumieniu od dłuższego czasu ciążyło na wycenie spółki" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym członek zarządu Starward Industries Michał Pietrzkiewicz.

Spółka podała, że pozyskana w 2018 r. licencja pozwala krakowskiemu studiu na wyprodukowanie więcej niż jednej gry w świecie “Niezwyciężonego”, włączając w to dodatki (DLC) i płatne dodatki fabularne do już zapowiedzianego tytułu. Umowa nie obejmuje natomiast licencji na produkcję filmu, czy serialu dla marki "Niezwyciężony".

Obecnie Starward Industries finalizuje prace nad The Invincible, retro-futurystyczną grą przygodową z elementami thrillera. Gra w wersji na PC i konsole obecnej generacji trafi na rynek w 2023 roku.

Starward Industries to krakowski producent gier komputerowych i konsolowych z segmentu Premium Indie. Studio w sierpniu 2020 r. zadebiutowało na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki