REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Starbucks podbija Chiny

2012-12-14 06:06
publikacja
2012-12-14 06:06
Amerykańska kawa podbija Chiny. Do tej pory Państwo Środka kojarzyło się raczej z herbatą. Stamtąd pochodzą jedne z najlepszych na świecie gatunków. Tymczasem dotarła tam moda na picie kawy, z czego zyski czerpią Amerykanie.

Jedna z największych na świecie sieci kawiarni, amerykański Starbucks dosłownie podbija Chiny. Do 2014 roku chiński rynek ma być dla tej firmy drugim pod względem zysków po Stanach Zjednoczonych. Obecnie w Chinach jest już 700 sklepów amerykańskiej marki. W ciągu dwóch lat liczba ta podwoi się.

Kawa w Chinach wciąż nie cieszy się jednak tak wielką popularnością jak herbata, choć sięga po nią coraz chętniej młode pokolenie Chińczyków. Kilka lat temu to właśnie Stabucks znalazł się w centrum dyskusji o negatywnych skutkach wpływu Zachodu na Chiny. Jedna z kawiarni znajdowała się bowiem przy Zakazanym Mieście w Pekinie. Po protestach Chińczyków, którzy uznali to za policzek dla chińskiej kultury, kawiarnię zamknięto.







Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) TomaszSajewicz/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki