REKLAMA

Stanisław Kluza odwołany z Rady Nadzorczej JSW

2016-02-05 22:44
publikacja
2016-02-05 22:44

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski odwołał z dniem dzisiejszym Stanisława Kluzę i Krzysztofa Dreslera ze składu Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W ich miejsce powołani zostali Robert Ostrowski i Krzysztof Mysiak.

Stanisław Kluza został odwołany z Rady Nadzorczej JSW / fot. Krystian Maj / FORUM

Stanisław Kluza jest doktorem nauk ekonomicznych z zawodową przeszłością w Unilever, McKinsey oraz Banku Gospodarki Żywnościowej. Za czasów rządu Kazimierza Marcinkiewicza był podsekretarzem w ministerstwie finansów, zaś w rządzie Jarosława Kaczyńskiego sprawował funkcję ministra finansów (lipiec-wrzesień 2006 roku). Kolejnym przystankiem w jego karierze w sektorze publicznym była funkcja przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (wrzesień 2006 – lipiec 2011 roku).

Stanisław Kluza był faworytem w styczniowym wyścigu o fotel prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, jednak ostatecznie na stanowisko została powołana prof. Małgorzata Zaleska.

W Radzie Nadzorczej JSW zasiadał od 2012 roku.

PAP/BPL

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
~Aga
A czytaliscie raport? Tam jest powolanie sie ministra na §15 pkt. 2 statutu spółki czyli minęła 3 letnia kadencja w RN i mu podziękowali
~benek
ja widzę, że jest

z którymi Minister Energii, działając na podstawie § 15 ust. 13 Statutu Spółki, odwołał z dniem dzisiejszym ze składu Rady Nadzorczej Spółki 1. Pana Krzysztofa Dreslera 2. Pana Stanisława Kluzę
~czytelnikinwestor
BRAWO - DOSTAŁAĆ PRACĘ W BANKIER.PL potrzebujemy takich ludzi. diabeł tkwi w szczegółach. gdzie sam nie możę pośle inteligentą kobietę. za ten wpis powołałbym cię na stanowisko nawet redaktora naczelnego.
~benek
Agu oraz co co dali plusy przeczytajcie na spokojnie jeszcze raz raport i statut jeszcze raz:

statut:- http://www.jsw.pl/bip/dokument.php?id_kat=24&id_dok=16
raport - http://www.bankier.pl/wiadomosc/JSW-S-A-Odwolanie-czlonkow-Rady-Nadzorczej-JSW-S-A-7315685.html
~kluza
JSW może zbankrutować tu potrzebna jest emisja akcji dla ARP tak jak w Polimexie i na podobnych zasadach powiedzmy po 1 zloty
~gurnik
jak to zbankrutować? niech połączą kopalnię energetyką i będzie ok. gónictwo to przyszłosć narodu i nie może zbankrutować.
~Michaś
Uratowali JSW ! Mogę teraz spokojnie nakupić akcji
~Aga
A Tobie co? ponoć pracują nad planem naprawczym a Ty już się cieszysz?
~podatnik
Dlaczego Dominik Hunek - prawnik, który był pełnomocnikiem Dawida Jackiewicza w sprawie o doprowadzenie do śmierci Zbigniewa Marchela - który ma tylko dwie posady w Radach Nadzorczych PLL LOT i KGHM, nie dostał tej posady?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki