REKLAMA

Stanisław Chmielewski nowym wiceministrem sprawiedliwości

2009-11-18 15:14
publikacja
2009-11-18 15:14
Poseł PO Stanisław Chmielewski został nowym wiceministrem sprawiedliwości, a pułkownik Kajetan Dubiel - dyrektorem generalnym Służby Więziennej. Informuje o tym na stronach internetowych resort sprawiedliwości.

Stanisław Chmielewski ma 51 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1986-1991 był sędzią i prezesem Sądu Rejonowego w Złotowie. Od 2005 roku zasiada w ławach sejmowych, a od 2007 jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Pułkownik Kajetan Dubiel ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1990 roku pracuje w więziennictwie. Od roku 2000. był dyrektorem Biura Penitencjarnego w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, Zajmował się koordynacją i nadzorem nad pracą działów penitencjarnych w zakładach karnych i aresztach śledczych, szkół więziennych, działów terapeutycznych dla narkomanów, alkoholików i osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dotychczasowy szef Służby Więziennej Paweł Nasiłowski pozostaje na stanowisku Pełnomocnika Ministra Sprawiedliwości do spraw wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki