REKLAMA

Stan wojenny i mobilizacja powszechna w Ukrainie przedłużone

2023-02-07 11:25
publikacja
2023-02-07 11:25

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy zaakceptowała we wtorek dekrety prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o przedłużeniu w kraju stanu wojennego i powszechnej mobilizacji o 90 dni, poczynając od 19 lutego do połowy maja - podał portal Ukraińska Prawda.

Stan wojenny i mobilizacja powszechna w Ukrainie przedłużone
Stan wojenny i mobilizacja powszechna w Ukrainie przedłużone
fot. Ingus Kruklitis / / Shutterstock

Termin 19 lutego 2023 r. obowiązywał w poprzednich decyzjach dotyczących stanu wojennego i mobilizacji, przyjętych w listopadzie 2022 roku.

Stan wojenny został wprowadzony najpierw 24 lutego 2022 r., w dniu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Później stan wojenny i mobilizację przedłużano kolejno: 15 marca, 21 kwietnia, 15 sierpnia i 16 listopada 2022 r. 

awl/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
carlito1
4000 USD i Cię dla wojska nie ma.... w 2014 roku było to jedyne 700 USD ale jak widać infalcja.
zene
To nie jest mobilizacja,
a lapanki w sklepie, autobisie, chory czy zdrowy,
ida teraz nawet malolaty

W okopach,
bez pojecia i zastosowania
zene
W UKR jest jedyny przemysl,
migajacych sie od wojska
_______
""07.02.2023 - 16:40

Odeski psychiatra stemplował fałszywe świadectwa dla ukraińskich uchodźców

Psychiatra z Odessy ustawił wydawanie fałszywych zaświadczeń dla ukraińskich refuseników. Dokument, na podstawie którego można było opuścić Ukrainę,
W UKR jest jedyny przemysl,
migajacych sie od wojska
_______
""07.02.2023 - 16:40

Odeski psychiatra stemplował fałszywe świadectwa dla ukraińskich uchodźców

Psychiatra z Odessy ustawił wydawanie fałszywych zaświadczeń dla ukraińskich refuseników. Dokument, na podstawie którego można było opuścić Ukrainę, kosztował zaledwie 7 tys. hrywien.
Twórca sfałszowanych dokumentów został zatrzymany.

Ludzie z Ukrainy wciąż próbują wyjechać wszelkimi możliwymi sposobami, aby nie wpaść w kolejną maszynkę do mięsa przygotowaną dla nich przez władze w Kijowie.""
frank_deleos
Nazwijmy rzeczy po imieniu. To są jawne porwania, trzeba jasno powiedzieć kto wyjechał w porę to wygrał. Naprawdę ludzie, którzy zostali na terenie działań wojennych mają przerąbane. Nie dość że nie ma ogrzewania, wody i prądu to jeszcze nie wiadomo czy zasypiając się obudzisz następnego dnia. Nawet jeśli wojna się skończy to powrót Nazwijmy rzeczy po imieniu. To są jawne porwania, trzeba jasno powiedzieć kto wyjechał w porę to wygrał. Naprawdę ludzie, którzy zostali na terenie działań wojennych mają przerąbane. Nie dość że nie ma ogrzewania, wody i prądu to jeszcze nie wiadomo czy zasypiając się obudzisz następnego dnia. Nawet jeśli wojna się skończy to powrót do poprzedniego poziomu życia ( zresztą nie jakiegoś wysokiego jednak stabilnego) zajmie dekadę albo dwie.
prawda_
Dlatego, ze czescia planu tej wojny to wyludnienie Ukrainy oraz oslabienie krajow europy elementem nacjonalistycznym z Ukrainy. Juz teraz jest ich 30% w najwiekszych miastach polski, w dodatku uzbrojeni po zeby. Tylko czekac az ich mniejszosci zaloza partie w sejmie, rozbija polski rzad i zasuna zadania terytorialne wobec poludniowo-Dlatego, ze czescia planu tej wojny to wyludnienie Ukrainy oraz oslabienie krajow europy elementem nacjonalistycznym z Ukrainy. Juz teraz jest ich 30% w najwiekszych miastach polski, w dodatku uzbrojeni po zeby. Tylko czekac az ich mniejszosci zaloza partie w sejmie, rozbija polski rzad i zasuna zadania terytorialne wobec poludniowo-wschodnich terenow.
faramir_z_gondoru
Dlaczego Ukraińcy w wieku poborowym, mieszkający w Polsce, nie jadą bronić swojej ojczyzny? Przecież mobilizacja dotyczy także ich. Co niektórzy z tego forum też nie kwapią się spełniać swojego obowiązku wobec ojczyzny, tylko mielą ozorem jak to inni powinni pomagać.
samsza
Można być Ukraińcem i czuć się obywatelem Polski, zwłaszcza gdy pochodzi z tzw. Małopolski Wsch.
Niemcy przyznają obywatelstwo "Niemcom" z Rosji, Polacy Izraelczykom, wolna wola...
a29
A dlaczego kiedy zaraz po wybuchu wojny w pierwszych dniach kiedy dziesiątki tysięcy Ukraińskich mężczyzn z całej Europy wracało do kraju aby walczyć, setki tysięcy Polaków rzuciło się w kolejki po paszporty? Pewnie aby w razie ataku na Polskę wspierać ją z zagranicy. Prawo ukraińskie obowiązuje na terenie Ukrainy. Mobilizacja obowiązuje A dlaczego kiedy zaraz po wybuchu wojny w pierwszych dniach kiedy dziesiątki tysięcy Ukraińskich mężczyzn z całej Europy wracało do kraju aby walczyć, setki tysięcy Polaków rzuciło się w kolejki po paszporty? Pewnie aby w razie ataku na Polskę wspierać ją z zagranicy. Prawo ukraińskie obowiązuje na terenie Ukrainy. Mobilizacja obowiązuje na terenie Ukrainy, a nie Polski.
trolley odpowiada (usunięty)
XD, dzisiaj takie texty z rozpiski od oficera lecą? :) Mój ukraiński kolego, pakuj się i na front :) Możemy cię wysłać ponieważ jesteś nam niepotrzebny i a na UPAinie przydasz się bardziej, wolę żebyś ty siedział w Donbasie niż ja na Podlasiu :)
frank_deleos
Polska nie będzie wypełniać dyspozycji o poborze obcego państwa i gonić ludzi za to, że chcą opuścić koszmar wojny. Ponadto co Ciebie interesuję jakie prawo ustala się w obcym kraju? Na terenie Polski obowiązuje prawo polskie ( bardzo niedoskonałe, czasem nawet złe) i nie ma w nim słowa o tym, że ktokolwiek przebywający na terenie Polska nie będzie wypełniać dyspozycji o poborze obcego państwa i gonić ludzi za to, że chcą opuścić koszmar wojny. Ponadto co Ciebie interesuję jakie prawo ustala się w obcym kraju? Na terenie Polski obowiązuje prawo polskie ( bardzo niedoskonałe, czasem nawet złe) i nie ma w nim słowa o tym, że ktokolwiek przebywający na terenie Polski ma stawić się na wezwanie wojskowe na terenie obcego państwa wydane przez obce państwo.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki