REKLAMA

Stadion Legii zmieni nazwę na Vivus Arena?

2014-10-29 09:35
publikacja
2014-10-29 09:35

Kibice Legii Warszawa będą musieli przyzwyczaić się do nowej nazwy. Jak donosi internetowy serwis magazynu „Piłka Nożna”, sponsorem mistrza Polski zostanie Vivus.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Wczoraj serwis PiłkaNożna.pl poinformował, ze od stycznia sponsorem warszawskiej Legii zostanie firma pożyczkowa Vivus. Oficjalnie informacja ta może zostać ogłoszona jeszcze dziś, na konferencji prasowej.

W rozmowie z Bankier.pl rzecznik Vivus Marek Bosak nie chciał szeroko komentować tych doniesień, jednak przyznał, że "pewne rozmowy się toczą", lecz "jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach".

Obecnie stadion Legii nosi nazwę Pepsi Arena. Umowa sponsorska z producentem napojów obowiązywała od lipca 2011 r. i wygasa wraz z końcem roku.

Stadion przy ul. Łazienkowskiej, na którym Legia rozgrywa swoje mecze, formalnie nosi imię marszałka Józefa Piłsudskiego i należy do miasta, od którego klub dzierżawi obiekt.

Działający na rynku szybkich pożyczek internetowych Vivus wszedł do Polski w lipcu 2012 r. Firma należy do łotewskiej grupy 4finance, która pod różnymi markami obecna jest w 11 krajach Europy.

Ewentualny mariaż Legii z Vivusem będzie kolejnym przykładem sponsorowania futbolu przez podmiot działający w branży finansowej. Sponsorami piłkarskiej reprezentacji Polski są Alior Bank oraz Cinkciarz.pl.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~znaFca
Alior Bank to bank - legalnie działająca instytucja kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego a Vivus to parabank - wstyd w ogóle rozmawiać z takim sponsorem. przecież to jest lichwiarstwo takie samo jak AmberGold ! czy Legia chce być kojarzona tak samo ?? to już lepiej Unimil Arena lub PPHU Produkcja Zniczy Jan Kowalski Arena :)
~MeLange
Niech Zmienią Nazwę Na Stadion Imienia Kazimierza Deyny. A Nie Są Jakieś Dziwne Nazwy I Co Sezon Inny Sponsor!! Po Co To!! PZDR ZKS
~Piter13
Proponuję "Legła" Arena
~Anonim_z_Galii
Po co mamy mieć w nazwie stadionu info o twojej starej??
~jo
No to warszawiaki macie znizke na pozyczke.Jakie wladze rzadza tym klubem aby zyda wziac za sponsora.
~regu
było siusiu arena, teraz bedzie fajfus arena....
~regu
no k. nie mówcie że pasują wam te tęczowe nazwy....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki