REKLAMA

Środowiska lekarskie nie dają dużego kredytu zaufania nowemu rządowi

2014-10-01 13:43
publikacja
2014-10-01 13:43
fot. Mateusz Jagielski / EastNews / EastNews

Środowiska lekarskie nie dają dużego kredytu zaufania nowemu rządowi Ewy Kopacz. Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w radiowej Jedynce przypominał o niezrealizowanych obietnicach byłego premiera jak i nowej szefowej rządu. Ewa Kopacz jako minister zdrowia w 2008 roku zobowiązywała się podzielić do 2010 roku Narodowy Fundusz Zdrowia i zmienić sposób finansowania służby zdrowia. Hamankiewicz jednocześnie chwali pojawienie się tematu zdrowotnego w expose. W 2011 roku Donald Tusk nie poruszył go w ogóle - przypomniał lekarz.

Doktor Hamankiewicz ma nadzieję, że dzisiejsze zapowiedzi zostaną zrealizowane, choć jak podkreślił, o pieniądzach na zdrowie było tylko w kontekście powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół. Opieka dentystyczna ma być finansowana z funduszy unijnych.

Dwie kolejne rzeczy, godne pochwalenia to zapowiedź utworzenia Instytutu Geriatrii oraz kontynuowanie finansowania specjalizacji lekarzy-rezydentów.

Jednak, jak podkreśla Hamankiewicz, problemów do załatwienia jest znacznie więcej, wśród nich za mało studiujących medycynę czy też naprędce przygotowane rozwiązania prawne dotyczące spraw zdrowotnych takie jak pakiet onkologiczny, który Hamankiewicz nazywa "nierealnym".

Ewa Kopacz skupiła się w expose na szeroko pojętym bezpieczeństwie. W trwającym trzy kwadranse wystąpieniu premier poprosiła opozycję o współpracę głównie w trzech dziedzinach: obrony narodowej, bezpieczeństwa energetycznego i kwestii dotyczących polskiego węgla.


IAR/pr1/łp/K.P.


Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki