Spychalski: Teraz jest najlepszy czas na rozmowy o ewentualny przywróceniu Ministerstwa Skarbu

Okres powyborczy to najlepszy czas, by rozmowy o ewentualnym przywróceniu Ministerstwa Skarbu Państwa się odbywały i one się odbywają - powiedział w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy był pytany w Wirtualnej Polsce w środę o doniesienia medialne, że do nowej Rady Ministrów wróci Ministerstwo Skarbu Państwa oraz że kandydatami na szefa tego resortu są: wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"To jest najlepszy okres dzisiaj na to, żeby takie rozmowy w obozie, który odniósł zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, się odbywały i one się odbywają" - powiedział Spychalski.

Zaznaczył, że ewentualny powrót Ministerstwa Skarbu Państwa to decyzja premiera. "PiS dotrzymało słowa i zlikwidowało Ministerstwo Skarbu. Weryfikujemy, czy dane rozwiązanie, które przyjęliśmy, jest rozwiązaniem dobrym, skutecznym, czy nie i podejmujemy decyzje" - dodał rzecznik prezydenta.

Jak zaznaczył, trudno mu ocenić, czy powrót Ministerstwa Skarbu Państwa jest dobrym pomysłem, bo nie ma takiego doświadczenia. "To doświadczenie ma strona rządowa, większość parlamentarna; poczekajmy na decyzje, być może rzeczywiście to jest dobry pomysł" - podkreślił Spychalski.

Pytany, czy Jacek Sasin byłby dobrym ministrem Skarbu Państwa odparł: "Jacek Sasin jest świetnym ministrem, świetnym wicepremierem, świetnie wykonuje swoje obowiązku, jestem przekonany, że sprawdzi się na każdym odcinku frontu". (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 1 carlito1

Mega ciepła posadka dla kolesi... Rzecz jasna bardzo potrzebna...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil