REKLAMA

Sprzedaż gry Creepy Jar na konsolach wyższa od oczekiwań zarządu

2021-08-02 14:30
publikacja
2021-08-02 14:30
Sprzedaż gry Creepy Jar na konsolach wyższa od oczekiwań zarządu
Sprzedaż gry Creepy Jar na konsolach wyższa od oczekiwań zarządu
/ GameSpot

Szacunkowa sprzedaż gry "Green Hell" na konsolach jest, jak dotąd, wyższa od tego, czego oczekiwał zarząd Creepy Jar, jednak firma nadal czeka na ostateczne dane - poinformował PAP Biznes członek zarządu Krzysztof Sałek. Studio zdecydowało o pracach nad kolejnymi dodatkami do gry.

"Szacunkowa liczba sprzedanych kopii brutto jest wyższa niż zakładane pierwotnie 30 proc. sprzedaży brutto w porównywalnym okresie po premierze trybu co-op na PC, z czego jesteśmy zadowoleni. Wciąż jednak czekamy na finalne raporty sprzedażowe, które wskażą ostateczne kwoty uzyskane ze sprzedaży gry" - napisał Sałek w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Dodał, że wstępne dane z poszczególnych platform, a w przypadku PlayStation również regionów, spływają do spółki w różnym czasie, dlatego dane, którymi dysponuje Creepy Jar są niepełne.

"Ponadto platform holderzy (Sony i Microsoft - PAP) zastrzegają poufność przekazywanych danych. Analizujemy czy istnieje możliwość podawania danych, np. w formie zagregowanej" - wyjaśnił.

Premiera gry "Green Hell" na konsolach PlayStation 4 i Xbox One miała miejsce 9 czerwca. Spółka informowała wcześniej, że celem jest, by sprzedaż gry na konsolach wyniosła co najmniej 30 proc. wolumenu z rynku PC. Pod koniec maja Creepy Jar informował o przekroczeniu na Steam progu 2 mln sprzedanych egzemplarzy "Green Hell".

Od premiery gry na konsolach spółka nie informowała o sprzedaży. Kurs akcji spadł w tym czasie o 24 proc.

Członek zarządu jest zadowolony z branżowych recencji konsolowej wersji gry oraz ocen samych graczy. Według portalu Metacritic, agregującego recenzje branżowe, tytuł jest oceniony na 76 pkt. (w skali do 100 pkt.) w wersji na PlayStation 4 i 85 pkt. na Xbox One. Oceny graczy na Metacritic w obu przypadkach wynoszą 8,3 pkt. w dziesięciostopniowej skali.

"(Recenzje i oceny - PAP Biznes) Wskazują, że udało nam się zachować najważniejsze cechy 'Green Hella' także w wersji konsolowej - realizm oraz wysoką jakość" - ocenił.

Sałek poinformował, że spółka nadal czeka na zakończenie procedur związanych z klasyfikacją wiekową w krajach Azji.

Creepy Jar planuje kolejne rozszerzenia do gry.

"Biorąc pod uwagę pozytywny wpływ dodatków na sprzedaż 'Green Hell', planujemy jego kolejne rozszerzenia" - napisał członek zarządu.

Jak dotąd spółka wydała na komputerach PC dwie części darmowego dodatku do gry zatytułowanego "Spirits of Amazonia". Trwają prace nad trzecią, ostatnią częścią "SoA".

Firma podtrzymuje plany wydania gry w wersji na nową generację konsol Sony i Microsoftu.

"W świetle ostatnich informacji o rekordowych wynikach sprzedaży PlayStation 5 (jest to najszybciej sprzedająca się w historii Sony konsola, sprzedaż pokonała barierę 10 mln sztuk), port 'Green Hell' na najnowszą generację urządzeń może mieć pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe spółki w przyszłości" - ocenił Sałek.

Jak podał przedstawiciel spółki, łączna sprzedaż gry na wszystkich platformach utrzymuje się na dobrym poziomie.

Firma nadal nie widzi potrzeby przeznaczania dużych środków na reklamę gry w mediach.

"Z naszych doświadczeń wynika, że dużo bardziej efektywne jest promowanie gry za pośrednictwem mediów społeczenościowych i platform streamingowych w połączeniu z wybranymi mediami branżowymi" - napisał.

"Ciągle angażujemy środowisko graczy, współpracujemy ze Steam w zakresie promocji gry, aby zachęcić do zakupu graczy obecnych na pokaźnej wishlist (liczna osób zainteresowanych zakupem gry na PC - PAP). Planujemy i realizujemy analogiczne działania na platformach konsolowych" - dodał.

Członek zarządu podkreślił, że spółka nie planuje emisji akcji.

"Jesteśmy stabilną spółką - przeszliśmy na główny parkiet GPW bez robienia emisji, obecnie przychody z 'Green Hell' całkowicie pokrywają koszty zrównoważonego rozwoju spółki i tworzenia projektu 'Chimera' (robocza nazwa kolejnej gry studia - PAP)" - napisał.

Creepy Jar rozpoczęło działania w kierunku uruchomienia komunikacji z inwestorami również w języku angielskim, w tym nowej strony internetowej, zarówno głównej, jak i poświęconej relacjom inwestorskim.

"Zakładamy, że proces zostanie zakończony najpóźniej do końca bieżącego roku. Liczymy, że tego typu działania pomogą nam w budowaniu długoterminowej wartości wśród akcjonariuszy" - ocenił Sałek.

Creepy Jar to producent gier wideo. Spółka w kwietniu tego roku przeniosła notowania z rynku NewConnect na rynek główny GPW. (PAP Biznes)

kuc/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Gry komputerowe

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mrbeast
Gra w marnej jakości sprzed 10 lat.
sssd
Marna jakość sprzed 10 lat :DDDDDDDDDDDDDD
Ponad 2 miliony kopii sprzedanych na samym PC, średnia opinii to blisko 90%. Na konsolach w USA przez blisko 50 dni od premiery gra nie chciała spaść poniżej 20-30 miejsca :))) Bardzo niska jakość :))
sssd
2000 do końca tego roku ... Green Hell najbardziej udaną premierą na polskim Gamedevie ostatnimi czasy ...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki