REKLAMA

Sprytny Polak na zakupach

2016-08-29 02:56
publikacja
2016-08-29 02:56

Okazuje się, że podczas zakupów zachowujemy dużo rozsądku. Polacy kupują z głową i znajdują nowe sposoby na oszczędzanie.

fot. leaf / / YAY Foto

Z badania "Sprytne zakupy Polaków 2016" wynika, że Polacy to bez wątpienia "smart shopperzy". Szukają sposobów, by jak najwięcej zaoszczędzić na zakupach, nabywając produkty jednocześnie tanie i dobrej jakości - pisze "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na wyniki badania zrealizowanego na zlecenie serwisu Refunder.pl.

Klienci najczęściej kierują się ceną (72 proc. badanych), ale także jakością (60 proc.). Dla blisko jednej trzeciej Polaków ważna jest marka produktu, a ponad 26 proc. kupuje produkty, do których są przyzwyczajeni.

Z raportu wynika także, że ponad trzy czwarte osób wyszukuje okazji, promocji i rabatów. A 80 proc. Polaków korzysta z programów lojalnościowych.

Najwięcej wydajemy na żywność - miesięcznie około 760 zł. Drugą najpopularniejszą kategorią produktów są ubrania i akcesoria, na które przeznaczamy co miesiąc ponad 200 zł.

Zakupy Polaków coraz bardziej mobilne

Ponad połowa osób robiących zakupy przez internet używa do tego celu urządzeń mobilnych. Odsetek korzystających zarówno ze smartfonów, jak i z tabletów jest blisko dwukrotnie wyższy niż jeszcze rok temu. Ponad 90 proc. kupujących w sieci wykorzystuje smartfony i tablety, by ułatwić sobie proces zakupowy, np. poszukać najlepszego dla siebie produktu czy przejrzeć opinię o danym przedmiocie.

- Polacy, którzy nauczyli się robić zakupy mobilnie, robią to w sposób przemyślany. Przede wszystkim kobiety wykonują bardzo dużo czynności okołozakupowych, czyli nie tylko kupują, lecz także szukają opinii, szukają potwierdzenia tego, czy dany zakup będzie dobry, a po zakupie szukają potwierdzenia, że ten zakup był potrzebny i wykonany sensownie - mówi Bonarowski. - Z kolei mężczyźni bardzo szybko zmieniają urządzenia ze stacjonarnych na mobilne. Wśród mężczyzn właściwie większość kupuje przez telefony komórkowe, smartfony czy tablety.

sp/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
nie wiem do konca, czy tak z "glowa", na promocjach zdarza sie, ze emocje biora gore....
~fff
Dobrze, że PiS wyrwał trochę z biedy rodziny, które żyły na skraju ubustwa. Za PO i PSL kolesie z firm pożyczkowych tak szaleli z lichwa, że wielu ludzi sie wieszało z biedy i długów...:(
~niechce
Haha. PiS jak każdy socjalista bez zahamowani zabrał jednym, dał drugim. Zobaczymy jak będziesz śpiewał jak podatki zaczną rosnąć. Będziesz krzyczał że pincet złotych to za mało by godnie żyć ?
Rośnie pokolenie utrzymanków.
~Kali odpowiada ~niechce
platforma podnosi podatki - DOBRZE, odpowiedzialna decyzja. PiS podnosi podatki - ŹLE, zdemoralizowani populiści. Przy czym PiS na razie nic nie podwyższył, a poprzednim razem obniżył PIT z 19 do 18. Platforma PODNIOSŁA VAT, kilka razy różne akcyzy, opodatkowała lokaty antybelkowe, wprowadziła podatek śmieciowy, zlikwidowała ulgą platforma podnosi podatki - DOBRZE, odpowiedzialna decyzja. PiS podnosi podatki - ŹLE, zdemoralizowani populiści. Przy czym PiS na razie nic nie podwyższył, a poprzednim razem obniżył PIT z 19 do 18. Platforma PODNIOSŁA VAT, kilka razy różne akcyzy, opodatkowała lokaty antybelkowe, wprowadziła podatek śmieciowy, zlikwidowała ulgą internetową...
~Wezuwiusz odpowiada ~niechce
Dlaczego wszyscy straszą zobaczycie jak PIS zrobi "to", jak wam podwyższy "tamto", itp, etc. ciągle słychać straszenie. Za PO większość Polaków żyło dość podle podczas gdy ci całkiem liczni korzystali z dobrodziejstwa Brukselskiego, a teraz gdy ci gorzej traktowani mają trochę lepiej to utrzymanki Brukselskie Dlaczego wszyscy straszą zobaczycie jak PIS zrobi "to", jak wam podwyższy "tamto", itp, etc. ciągle słychać straszenie. Za PO większość Polaków żyło dość podle podczas gdy ci całkiem liczni korzystali z dobrodziejstwa Brukselskiego, a teraz gdy ci gorzej traktowani mają trochę lepiej to utrzymanki Brukselskie wieszczą apokalipsę, czy naprawdę żyje im się wyraźnie gorzej? Nie sądzę, to chyba już taka mentalność aby ZAWSZE brać więcej niż się należy a dawać od siebie absolutne minimum głosząc jednocześnie wszem i wobec że są wyjątkowi i nie do zastąpienia.
~gg odpowiada ~Kali
Skoro PIS jest taki dobry dlaczego nie wycofa podatków Platformy? Skoro PIS jest taki dobry dlaczego zadłużenie na przyszły rok pobije kolejne rekordy żeby dzieci 500+ miały co spłacać. Podatek, bankowy, ubezpieczeniowy, marketowy, kebabowy czy abonament - to nei są podwyżki podatków PIS?
~Kali odpowiada ~gg
dobre hasło dla opozycji - "Pisie, wycofaj podatki, które my wprowadziliśmy"
~edi odpowiada ~gg
wiek emerytalny juz cofią
~izastarzec
Znasz takie przysłowie: Najlepszy kredyt to ten niewzięty. Ludzie sami o sobie decydują i tylko do siebie mogą mieć pretensję.
~nieche
Smart shopper czyli mądry kupujący a takim być łatwo jak się jest biednym i ma się mało kasy. Raz człowiek zaszaleje na zakupach a później pamięta przez długi czas. Swoją drogę dla Polaczków terminy z języka angielskiego zawsze są podnoszące na duchu.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki