Sprytny Polak na zakupach

Okazuje się, że podczas zakupów zachowujemy dużo rozsądku. Polacy kupują z głową i znajdują nowe sposoby na oszczędzanie.

(fot. leaf / YAY Foto)

Z badania "Sprytne zakupy Polaków 2016" wynika, że Polacy to bez wątpienia "smart shopperzy". Szukają sposobów, by jak najwięcej zaoszczędzić na zakupach, nabywając produkty jednocześnie tanie i dobrej jakości - pisze "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na wyniki badania zrealizowanego na zlecenie serwisu Refunder.pl.

Klienci najczęściej kierują się ceną (72 proc. badanych), ale także jakością (60 proc.). Dla blisko jednej trzeciej Polaków ważna jest marka produktu, a ponad 26 proc. kupuje produkty, do których są przyzwyczajeni.

Z raportu wynika także, że ponad trzy czwarte osób wyszukuje okazji, promocji i rabatów. A 80 proc. Polaków korzysta z programów lojalnościowych.

Najwięcej wydajemy na żywność - miesięcznie około 760 zł. Drugą najpopularniejszą kategorią produktów są ubrania i akcesoria, na które przeznaczamy co miesiąc ponad 200 zł.

Zakupy Polaków coraz bardziej mobilne

Ponad połowa osób robiących zakupy przez internet używa do tego celu urządzeń mobilnych. Odsetek korzystających zarówno ze smartfonów, jak i z tabletów jest blisko dwukrotnie wyższy niż jeszcze rok temu. Ponad 90 proc. kupujących w sieci wykorzystuje smartfony i tablety, by ułatwić sobie proces zakupowy, np. poszukać najlepszego dla siebie produktu czy przejrzeć opinię o danym przedmiocie.

- Polacy, którzy nauczyli się robić zakupy mobilnie, robią to w sposób przemyślany. Przede wszystkim kobiety wykonują bardzo dużo czynności okołozakupowych, czyli nie tylko kupują, lecz także szukają opinii, szukają potwierdzenia tego, czy dany zakup będzie dobry, a po zakupie szukają potwierdzenia, że ten zakup był potrzebny i wykonany sensownie - mówi Bonarowski. - Z kolei mężczyźni bardzo szybko zmieniają urządzenia ze stacjonarnych na mobilne. Wśród mężczyzn właściwie większość kupuje przez telefony komórkowe, smartfony czy tablety.

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~niepelnosprawny_org

nie wiem do konca, czy tak z "glowa", na promocjach zdarza sie, ze emocje biora gore....

! Odpowiedz
15 16 ~fff

Dobrze, że PiS wyrwał trochę z biedy rodziny, które żyły na skraju ubustwa. Za PO i PSL kolesie z firm pożyczkowych tak szaleli z lichwa, że wielu ludzi sie wieszało z biedy i długów...:(

! Odpowiedz
12 18 ~niechce

Haha. PiS jak każdy socjalista bez zahamowani zabrał jednym, dał drugim. Zobaczymy jak będziesz śpiewał jak podatki zaczną rosnąć. Będziesz krzyczał że pincet złotych to za mało by godnie żyć ?
Rośnie pokolenie utrzymanków.

! Odpowiedz
2 7 ~Kali odpowiada ~niechce

platforma podnosi podatki - DOBRZE, odpowiedzialna decyzja. PiS podnosi podatki - ŹLE, zdemoralizowani populiści. Przy czym PiS na razie nic nie podwyższył, a poprzednim razem obniżył PIT z 19 do 18. Platforma PODNIOSŁA VAT, kilka razy różne akcyzy, opodatkowała lokaty antybelkowe, wprowadziła podatek śmieciowy, zlikwidowała ulgą internetową...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~Wezuwiusz odpowiada ~niechce

Dlaczego wszyscy straszą zobaczycie jak PIS zrobi "to", jak wam podwyższy "tamto", itp, etc. ciągle słychać straszenie. Za PO większość Polaków żyło dość podle podczas gdy ci całkiem liczni korzystali z dobrodziejstwa Brukselskiego, a teraz gdy ci gorzej traktowani mają trochę lepiej to utrzymanki Brukselskie wieszczą apokalipsę, czy naprawdę żyje im się wyraźnie gorzej? Nie sądzę, to chyba już taka mentalność aby ZAWSZE brać więcej niż się należy a dawać od siebie absolutne minimum głosząc jednocześnie wszem i wobec że są wyjątkowi i nie do zastąpienia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~gg odpowiada ~Kali

Skoro PIS jest taki dobry dlaczego nie wycofa podatków Platformy? Skoro PIS jest taki dobry dlaczego zadłużenie na przyszły rok pobije kolejne rekordy żeby dzieci 500+ miały co spłacać. Podatek, bankowy, ubezpieczeniowy, marketowy, kebabowy czy abonament - to nei są podwyżki podatków PIS?

! Odpowiedz
1 4 ~Kali odpowiada ~gg

dobre hasło dla opozycji - "Pisie, wycofaj podatki, które my wprowadziliśmy"

! Odpowiedz
0 0 ~edi odpowiada ~gg

wiek emerytalny juz cofią

! Odpowiedz
0 1 ~izastarzec

Znasz takie przysłowie: Najlepszy kredyt to ten niewzięty. Ludzie sami o sobie decydują i tylko do siebie mogą mieć pretensję.

! Odpowiedz
11 21 ~nieche

Smart shopper czyli mądry kupujący a takim być łatwo jak się jest biednym i ma się mało kasy. Raz człowiek zaszaleje na zakupach a później pamięta przez długi czas. Swoją drogę dla Polaczków terminy z języka angielskiego zawsze są podnoszące na duchu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne